Ciecierzyn: Wykolejone wagony usunięte. Teraz kolejarze naprawią uszkodzony tor

Wykolejenie wagonów pociągu towarowego w Ciecierzynie pod Lublinem
Wykolejenie wagonów pociągu towarowego w Ciecierzynie pod Lublinem | fot. czytelnik Kuba

Po wykolejeniu pociągu towarowego w Ciecierzynie kolejarze pracują nad przywróceniem ruchu na odcinku Łuków – Lublin. W poniedziałek usunięto wykolejone wagony.

„Pracownicy pociągów ratownictwa technicznego, z wykorzystaniem dźwigu oraz ciągnika gąsienicowego przygotowali tor do naprawy. Z toru zostały usunięte wszystkie wykolejone wagony pociągu towarowego. W zależności od sprawności technicznej, niektóre wagony zostały po torach ściągnięte z miejsca zdarzenia. Pozostałe będą zabrane na lawetach drogowych. Przywieziono już materiały do naprawy uszkodzonego toru. Konieczna jest wymiana szyn i podkładów na długości około 300 metrów. Przywrócenie ruchu na linii przewidywane jest w czwartek” – informuje zespół prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych.

Czytaj dalej…

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.