Chmielaki Krasnostawskie startują. Zobacz dlaczego warto się wybrać [PROGRAM, MAPA]

Chmielaki przyciągają co roku tłumy fanów złotego trunku

Chmielaki Krasnostawskie to najstarsze w Polsce święto promujące kulturę piwa, z największym w kraju Konsumenckim Konkursem Piw. Wybory miss, półmaraton i koncerty. Impreza startuje już dzisiaj i potrwa do niedzieli.

Jest to unikalny i charakterystyczny dla Województwa Lubelskiego produkt turystyczny, głęboko zakorzeniony w tradycji i historii regionu. Impreza uwydatnia i przypomina status regionu jako „zagłębia chmielowego” promując tym samym rozwój lokalnego chmielarstwa i piwowarstwa.

Chmielaki Krasnostawskie to pełne atrakcji wydarzenie muzyczne i medialne, skupiające co roku dziesiątki tysięcy turystów z całej Polski i zagranicy. Na głównej scenie w Rynku Miejskim każdego wieczora zobaczymy darmowe koncerty znanych polskich wykonawców. Wystąpią m.in. SYLWIA GRZESZCZAK, AFROMENTAL, MESAJAH, RIFFERTONE, ŁONA I WEBBER, MINIMAL. Na scenie przy Krasnostawskim Domu Kultury zaprezentują się kapele podwórkowe i zespoły folklorystyczne.

Nie zabraknie oczywiście stałych elementów imprezy, takich jak cieszący się coraz większą popularnością wśród biegaczy z kraju i zagranicy Półmaraton Chmielakowy. Tradycyjnie odbędzie się największy w Polsce Konsumencki Konkurs Piw, a także Sesja Chmielarska. W programie znajdą się również Wybory Miss Chmielaków, Korowód Chmielakowy, Turniej Poetycki o Chmielakowy Antałek, Chmieloty, a także inne związane z Chmielakami wydarzenia.

Tegoroczną nowością będzie pierwsza poczta paralotniowa w Polsce. W najbliższą sobotę (22 sierpnia) podczas Chmielaków odbędzie się pierwszy transport poczty drogą powietrzną. Paralotnie przelecą na trasie Krasnystaw – Depułtycze Królewkie między Urzędami Pocztowymi w Krasnymstawie i Chełmie. Na oficjalnej inauguracji rozdawane będą specjalne karty pocztowe z okolicznościowym stemplem oraz blok znaczków.

PROGRAM CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2015

Piątek, 21 sierpnia
Scena na Rynku

15:30 – MARLENA STANGRYCIUK
16:00 – HOVHANNES ALEKSANYAN
16:30 – PATRYCJA STOJAŃSKA
17:00 – HAUST
18:00 – Oficjalne otwarcie Chmielaków – zerwanie pędów chmielu
18:05 – MEEOW
19:30 – ŁONA I WEBBER
21:30 – MESAJAH
23:00-01:00 – Potańcówka z DJ MUNDI

Sobota, 22 sierpnia
Scena przy KDK

9:00-12:00 – Półmaraton i imprezy towarzyszące
12:00 – Scena JUNO dla dzieci
14:00 – Przegląd Kapel Ludowych – „Uroszysko”, „Siennica”, „Stryjowiacy”
17:00 – Rozstrzygnięcie Turnieju Poetyckiego o „Chmielakowy Antałek”
17:15 – Jazz z pianką – JAZZ KRES QUINTET /KOCIN KOCIŃSKI TRIO

Scena na Rynku
14:00 – Grupy taneczne KDK – „Logo Dance”, „Adrisio”, „Black Souls”, „Petit”, „Etoile”
15:00 – Piosenki z musicalu „Za dzień, za dwa… lecz nie dziś”
16:00 – RIFFERTONE
17:00 – Powitanie delegacji zagranicznych
17:10 – Wybory Miss Chmielaków
19:30 – TARAKA
21:30 – SYLWIA GRZESZCZAK
23:00-01:00 – Potańcówka z FAJNY BAND

Niedziela, 23 sierpnia
Scena przy KDK

11:45 – Korowód Chmielakowy – część obrzędowa
12:00 – Rozstrzygnięcie Konkursu na największą szyszkę chmielową
12:05 – Wręczenie medali w Konsumenckim Konkursie Piw
12:30 – Konkurs na najszybsze zrywanie chmielu
12:45 – Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej
13:30 – Młodzieżowa Orkiestra Dęta KDK
14:00 – Przegląd Kapel Podwórkowych – „Uroczysko”, „Przemyskie Niedźwiadki”, „Szczebrzeska”, „Hańszczanie”, „Pieśni Czar”

Scena na Rynku
14:00 – GOLDEN ROAD
15:00 – ARO KŁUSOWSKI – AKUSTYCZNIE FEAT.MICHAŁ GROBELNY
16:30 – EUGENIUSZ KOWALSKI
17:30 – THE BEATLMEN
19:00 – PAULINA PRZYBYSZ MINIMAL SET
20:30 – AFROMENTAL

banner_RGB_web

Zmiana organizacji ruchu podczas Chmielaków 2015

Zarówno przed imprezowym weekendem, jak i w trakcie czeka sporo utrudnień w centrum miasta. Część ulic w Krasnymstawie od piątku (21 sierpnia) do niedzieli (23sierpnia) zostanie wyłączona z ruchu. Całkowicie zamknięte będą ulice: Podwale, Plac 3-go Maja, Kościelna, Oleszczyńskiego, Matysiaka i Pocztowa. Okrzei zamknięta będzie na odcinku od wjazdu do Aldika do PCK, ul. PCK od Biedronki do Okrzei, Poniatowskiego od skrzyżowania ulicy Czystej do Placu 3-go Maja, zaś Mostowa zamknięta będzie od Przemysłowej do Placu 3-go Maja.

ruch2015

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.