Chmielaki Krasnostawskie 2020 odwołane. Podano nowy termin piwnego święta

piwo szklanka kufel zimne

Chmielaki Krasnostawskie to najstarszy w Polsce festiwal promujące kulturę piwa. Organizatorzy wydarzenia podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej imprezy. Wyznaczono nowy termin.

Ze względu na pandemię odwołuje się kolejne imprezy masowe. Miłośnicy festiwali muzycznych i koncertów nie mają więc powodów do radości. A co gorsza, sytuacja szybko się nie zmieni. Według eksperta WHO zanim ponownie weźmiemy udział w tego typu wydarzeniach, musi powstać szczepionka przeciwko koronawirusowi. Prace nad nią trwają, ale zajmie to jakiś rok, półtora.

Chmielaki Krasnostawskie 2020 odwołane

Poniżej przedstawiamy oświadczenie organizatorów 50. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów Chmielaki Krasnostawskie.

„W imieniu organizatorów „50. Chmielaków Krasnostawskich” informuję, iż stosownie do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie uczestników wydarzenia, z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznej imprezy w dotychczasowej, festiwalowej formule.

Chmielaki Krasnostawskie to największa i najstarsza impreza piwna w Polsce, a ich jubileusz zasługuje na wspaniałą oprawę i możliwość przyjazdu tysięcy miłośników piwa i dobrej zabawy.

Jesteśmy pewni, że wielu z Państwa chciałoby, w tym Jubileuszowym roku, odwiedzić nasze Miasto. Jednak sytuacja, jaka wystąpiła w związku z wprowadzeniem stanu epidemii, nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie, wprowadziła szereg ograniczeń i spowodowała, że zorganizowanie Chmielaków w dotychczasowej formie stało się nie możliwe.

W związku z tym, informujemy, że uroczyste obchody Jubileuszu jesteśmy zmuszeni przełożyć na 2021 rok, by móc wspólnie z Państwem radośnie świętować 50-lecie Chmielaków Krasnostawskich. W imieniu organizatorów, zapewniamy jednak, że jeszcze w tym roku odbędą się wydarzenia, które rozpoczną fetowanie Jubileuszu 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich. Na finał wydarzenia zapraszamy w dniach 20-22 sierpnia 2021 r.

Jesteśmy przekonani, że pomimo tego, iż dołożylibyśmy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego i organizacyjnego, to nie moglibyśmy zagwarantować Państwu pełnego bezpieczeństwa zdrowotnego podczas tak dużej imprezy.

Doceniamy to, jakich mamy gości i wierzymy, że zrozumiecie Państwo powagę zaistniałej sytuacji. Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy mieli w swoich planach przyjazd do Krasnegostawu i czekali na ten wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, przedostatni weekend sierpnia.

W imieniu Organizatorów
Burmistrz Krasnegostawu
Robert Kościuk”

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.