Chipsy z Lidla wycofane! GIS ostrzega: mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia

chipsy ziemniaczane
Chipsy ziemniaczane | fot. Adobe Stock

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące popularnej przekąski dostępnej w sieci sklepów Lidl. Chodzi o chipsy warzywne. Nie należy ich spożywać. Wykryto w nich niebezpieczny dla zdrowia poziom akryloamidu. Partie produktu wycofano ze sprzedaży. Sprawdź, czy nie masz ich w domu!

Chipsy z Lidla wycofane

GIS wydał kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem chodzi o partię chipsów warzywnych dostępnych w sklepach Lidl. W wyniku badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono wysoki poziom akryloamidu.

„Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego należy uznać, że produkty te mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumenta” – czytamy w komunikacie GIS.

Które chipsy wycofano ze sklepów?

Bio Organic, Chipsy Warzywne z solą morską, Snack Day, 100 g

  • Numer partii: C 110 086502
  • Data minimalnej trwałości: 18.11.2023
  • Producent: Yellow Chips BV, Holandia
  • Dystrybutor: Lidl sp. z o.o. sp. k., ul Poznańska 48, Jankowice, 62-080 Tarnowo Podgórne

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania podejmowane przez dystrybutora.

Chipsy warzywne z solą morską z Lidla
Chipsy warzywne z solą morską z Lidla | fot. GIS

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.