Chełm zawiesza czynsze przedsiębiorcom, którzy musieli zamknąć lokale

89878629 3087975117880297 5644657023556517888 o
Chełm zawiesza czynsze przedsiębiorcom, którzy musieli zamknąć lokale | fot. UM Chełm

Urząd Miasta Chełm zawiesza opłaty czynszowe dla przedsiębiorców, którzy w związku zagrożeniem koronawirusem zmuszeni są zamknąć swoje lokale.

Ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym mali i średni przedsiębiorcy ponoszą straty finansowe. Wielu z nich musiało zamknąć swoją działalność, ale nadal obciążeni są różnymi kosztami.

„Przygotowujemy w Chełmie szerszy pakiet ułatwień dla przedsiębiorców. Decyzje podjąłem po rozmowie z Minister Jadwigą Emilewicz, która mnie do tego zachęciła. Przed prezydenturą blisko współpracowaliśmy. Praca z Minister Emilewicz to dobra szkoła myślenia o przedsiębiorczym państwie” – mówi Jakub Banaszek, Prezydent Miasta Chełm.

Dla uzupełnienia rządowego wsparcia przygotowywanego przez Ministerstwo Rozwoju oraz po rozmowie z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców Adamem Abramowiczem, Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek zdecydował o zwolnieniu z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale.

Natomiast dla tych przedsiębiorców, którzy ograniczyli swoją działalność, np. restauratorzy dostarczający posiłki tylko na wynos lub dowóz, Prezydent zastosuje ulgi w czynszu. Ich wysokość będzie uzależniona od dochodów. Zwolnienie ma obowiązywać przez 2-3 miesiące, w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.