Chełm wspiera lokalnych handlarzy i kupców. Prezydent znosi opłatę targową

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Dobra wiadomość dla chełmskich kupców i handlarzy – wraz z początkiem lipca 2020 w Chełmie zniesiona zostanie opłata targowa – poinformował prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Zniesienie opłaty targowej możliwe jest dzięki zmianie uchwalonej przez sejm ustawie „o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw”. Daje ona gminom możliwość samodzielnego decydowania o wprowadzeniu opłaty targowej. Dotychczas gminy zobligowane były do poboru takiej opłaty.

I tak dziś (20.05) prezydent Chełma Jakub Banaszek poinformował na swoim profilu na Facebooku, że od 1 lipca 2020 roku kupcy i handlarze zostaną zwolnieni z opłaty targowej na targowiskach w Chełmie. Handel w mieście ma odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.