Chełm będzie miał swoje rowery miejskie. Właśnie ogłoszono przetarg

26207867613 5a05e97869 h e1467308842948
Rower miejski | fot. Michał Borowski

W Chełmie powstanie sieć wypożyczalni miejskich rowerów. Na wiosnę 2022 r. mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 17 stacji, w których wypożyczyć będzie można 180 rowerów.

Rowery miejskie w Chełmie

O pomyśle otworzenia w Chełmie sieci wypożyczalni miejskich mówi się już od 2018 roku. Po ponad 3 latach miasto Chełm ogłosiło przetarg na uruchomienie miejskich rowerów.

Zamówienie obejmie 180 rowerów (typu klasycznego, cargo i tandem) wraz ze stojakami, systemem wypożyczania rowerów, stroną internetową oraz aplikacją mobilną.

System będzie składał się z 17 stacji rowerowych. 14 z nich znajdzie się na terenie Chełma, 2 na terenie gminy Chełm, a 1 na terenie gminy Kamień.

Lokalizacja stacji: ul. Lubelska (przy McDonald’s), ul. Lubelska (Chełmski Park Wodny), al. Armii Krajowej (Park Miejski), al. Armii Krajowej (busy), ul. Wirskiego (łącznik z ul. Lwowską), al. 3-go Maja, ul. Wojsławicka, ul. Hrubieszowska, ul. Wołyńska, Plac Dworcowy, ul. 1 Pułku Szwoleżerów, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego, Plac Gdański, ul. Lwowska, Zalew Żółtańce (Gmina Chełm), Gmina Chełm (obręb Janów), ul. Diamentowa (Gmina Kamień).

Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi najpóźniej do 15 grudnia 2021 r. Od tego terminu wyłoniona firma będzie miała 45 dni na dostawę i uruchomienie systemu roweru miejskiego. Start systemu planuje się na wiosnę.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.