Chcieli wymierzyć „karę” za zajeżdżanie drogi. Zniszczyli auta i pobili kierowców

zatrzymani za pobicie krasnystaw

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali pięciu mężczyzn za agresywne zachowanie wobec czterech mężczyzn, którzy rzekomo mieli zajechać im drogę. Napastnicy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Informację o pobiciu czterech mieszkańców powiatu krasnostawskiego w wieku od 16 do 19 lat dyżurny komendy otrzymał w minioną środę przed północą. Według zgłoszenia do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w miejscowości Siennica Nadolna.

„Kiedy pokrzywdzeni przebywali w użytkowanych przez siebie samochodach podeszło do nich kilku mężczyzn, którzy zaczęli wybijać szyby i niszczyć lusterka w pojazdach. Następnie wyciągnęli pokrzywdzonych na zewnątrz i pobili ich. Po tym zdarzeniu oddalili się w nieznanym kierunku” – mówi mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowy KPP w Krasnymstawie.

Krasnostawscy kryminalni przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie już następnego dnia zatrzymali w tej sprawie 6 osób. Wszyscy są mieszkańcami Krasnegostawu w wieku od 17 do 40 lat. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Jeden z nich odpowie też za groźby.

„Swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi z zajeżdżaniem sobie drogi” – wyjaśnia mł. asp. Jolanta Babicz.

W piątek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Wobec 17-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z kodeksem karnym udział w bójce lub pobiciu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.