Chcieli włamać się do domu. Włamywacz zgubił dokumenty na miejscu przestępstwa

dowód osobisty tradycyjny
Dowód osobisty w formie plastikowej karty

Jeden ze sprawców na miejscu przestępstwa zgubił swój dowód osobisty. Sprawcy zostali zatrzymani kilka dni temu na jednej z lubelskich ulic w momencie, kiedy samochodem wracali z włamania do domu w Biłgoraju.

 

Policjanci z KMP w Lublinie prowadzili sprawę dotyczącą włamania do jednego z solarium na Wieniawie. Do przestępstwa doszło jesienią ubiegłego roku. Sprawcy po uszkodzeniu okna dostali się do wnętrza. Ich łupem padła gotówka w kwocie 12 tys. zł.

 

W kręgu podejrzeń znalazło się dwóch mieszkańców miasta, już wcześniej notowanych w policyjnych kartotekach. Stróże prawa postanowili im się dokładnie „przyjrzeć”. Jak się okazało, to był strzał w „dziesiątkę”.

 

25 latek i jego 37-letni wspólnik zostali zatrzymani w piątek na jednej z lubelskich ulic, kiedy po południu samochodem wracali z Biłgoraja. Jak się okazało, tam próbowali włamać się do domu jednorodzinnego. Plan im się jednak nie powiódł z uwagi na powrót gospodarzy. Dodatkowo, jeden z mężczyzn na miejscu zgubił swoje dokumenty.

 

W pojeździe, którym podróżowali policjanci znaleźli kilka par rękawiczek, które miały posłużyć im do dokonania przestępstwa a także dokumenty lombardowe. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

 

Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.