Chcieli się schłodzić w upalny dzień. Mężczyzna utonął w stawie

Zdjęcie stawu, widać parawan straży pożarnej
Fot. KPP Kraśnik

Apelujemy o rozsądek nad wodą, nie przeceniajmy swoich możliwości, nie zbliżajmy się też do wody, pod wpływem alkoholu bądź innych substancji. Może to kosztować utratę życia lub zdrowia.

25-latek nie umiał pływać

Grupka mężczyzn szukała ochłody w upalne popołudnie w stawie w Bliskowicach. Dwóch z nich postanowiło przejść się linią brzegową. W pewnym momencie 25-latek z gminy Annopol zniknął pod wodą — nie umiał pływać. Jego kolega zauważył tylko wystającą rękę. Próbował mu pomóc jednak bezskutecznie. Mimo działań straży pożarnej z łodzią konieczna była pomoc płetwonurka, aby odnaleźć ciało. Mężczyźni prawdopodobnie spożywali wspólnie alkohol. Prokuratura i Policja ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Staw, w tle stoją jednostki strazy pożarnej z łodzią
Fot. KPP Kraśnik

Prokurator ustala okoliczności zdarzenia

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 16:00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego ze stawów w miejscowości Bliskowice doszło do zatonięcia mężczyzny.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że grupa mężczyzn poszła w południe nad staw, aby się schłodzić w wodzie. Spożywali wspólnie alkohol, jeden z nich poszedł do domu. Dwaj pozostali postanowili zejść w dół stawu w okolice linii brzegowej. Tam spacerowali pomiędzy kępami trzciny.

W pewnym momencie 25-latek z terenu gminy Annopol wpadł do wody i zaczął tonąć. Jego kolega kiedy odwrócił się, zauważył tylko rękę wystającą ponad lustrem wody. Próbował ratować mężczyznę, jednak nie udało się.

Wezwał na pomoc strażaka ochotnika, poinformowane zostały służby. Mimo starań wielu osób dopiero przybyły na miejsce płetwonurek odnalazł w wodzie ciało, które zostało następnie wydobyte na brzeg. Staw miejscami ma kilka metrów głębokości, a woda jest mętna, co utrudniało poszukiwania.

Na miejscu prokurator wraz z policjantami przeprowadzili oględziny. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.