Chciał zainwestować w kryptowaluty. 53-latek stracił blisko 270 tys. złotych

karta kredytowa przez internet płatności online
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Blisko 270 tysięcy złotych zniknęło z konta 53-letniego mężczyzny, który chcąc zainwestować w kryptowaluty, dał się podejść oszustom. Zainstalował na swoim komputerze oprogramowanie do zdalnego pulpitu.

Nieudana inwestycja w kryptowaluty

W środę (9.03) 53-latek z powiatu lubelskiego powiadomił policjantów o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że chciała zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym znalazł w Internecie firmę, która miała mu pomóc przy inwestowaniu. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza z mężczyzną skontaktował się rzekomy doradca.

Mężczyzna zaproponował, że może zająć się prowadzeniem inwestycji i zarabianiem pieniędzy dla 53-latka. Konsultant polecił mu zainstalowanie na komputerze i telefonie programu do zdalnej obsługi pulpitu. Następnie 53-latek dokonywał szeregu przelewów na wskazany rachunek bankowy w celu zakupu przez pracownika tej firmy kryptowaluty.

Łącznie 53-latek stracił blisko 270 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.