Chcą zamknąć dwa oddziały w szpitalu w Abramowicach. Zbierają podpisy pod petycją

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie zamierza zlikwidować oddziały neurologii i chorób wewnętrzny. Pracujący tam lekarze i przebywający pacjenci nie chcą na to pozwolić. Zbierają podpisy pod internetową petycją.

Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie musi wdrożyć plan naprawczy, który zakłada m.in. likwidację oddziału chorób wewnętrznych i neurologicznego. Dyrektor szpitala zaproponował, aby te oddziały przeniosły się prawdopodobnie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej.

Według dokumentu przygotowanego przez dyrektora szpitala wynika, że w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca tego roku w oddziale chorób wewnętrznych leczył 263 pacjentów, a w oddziale neurologicznym 447. W tym okresie szpital wygenerował stratę w wysokości ponad 4,6 mln zł z czego w oddziale wewnętrznym strata ta wyniosła blisko 1,9 mln zł, a w oddziale neurologicznym prawie 1,6 mln zł.

Zbierają podpisy pod petycją

Pracownicy szpitala i pacjenci zbierają podpisy pod internetową petycją do dyrekcji szpitala przeciwko planom zamknięcia Oddziału Neurologicznego wraz z Poradnią Neurologiczną i Logopedyczną i przeniesieniem do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

Placówka ta jest szczególną, gdzie zespół lekarzy oraz personel medyczny dzięki swojemu wieloletniemu zaangażowaniu oraz poprzez rozwijanie swoich umiejętności, stworzył bezcenne miejsce dla pacjentów. Pacjenci, są tam leczeni kompleksowo, według wypracowanych przez dziesiątki lat efektywnych procedur i co najważniejsze z podejściem holistycznym, co raczej rzadkością w dzisiejszym, niestety odhumanizowanym świecie” – czytamy w wyjaśnieniu petycji.

Link do petycji TUTAJ.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Te szpitale powiny być pozamykane
    Neropschriatryczne łamania praw człowieka zabużonym chormonem zwrostu z kwiakiem muzgu I nie docznąścią przysatki z wapnieniem muzgu w tych szpitalach łamie się prawa

  2. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kapuche Biednych lekarzy na ciepłych posadkach na pewno nie o walkę o dobro pacjenta.

  3. Pamiętam jak kilka lat temu internauta na jakimś forum skarżył się na porządki w tym szpitalu. Rzekomo pracowała tam jakaś kobieta, która żyła z wynoszenia jedzenia ze szpitalnej kuchni i sprzedawania go na mieście. Podobno proceder trwał tak długo, że nawet dorobiła. Niestety nie potrafię już znaleźć linka do tej dyskusji. A szkoda, bo dotąd się zastanawiam, czy to był clickbait, czy faktycznie ktoś przez kilka lat nie zauważył znikania towaru?