Chcą upamiętnić zmarłego Romualda Lipko, nazywając skwer jego imieniem

Romuald Lipko, zmarły kompozytor i muzyk Budki Suflera, zostanie upamiętniony w Lublinie. Jedną z propozycji jest nazwanie nowego skweru jego imieniem.

W najbliższy czwartek radni będą debatować nad upamiętnieniem w przestrzeni publicznej miasta Lublin zmarłego w lutym kompozytora i muzyka Budki Suflera Romualda Lipko. Rozważane są różne opcje: ulicy, placu, bądź skweru.

Biorąc pod uwagę ogromny wkład w rozwój polskiej muzyki Rada Miasta Lublin wnioskuje o uhonorowanie Romualda Lipko w przestrzeni publicznej naszego miasta, w formie uzgodnionej z Prezydentem Miasta Lublin” – czytamy w projekcie uchwały.

Radni zwracają uwagę, że oprócz często stosowanych nadaniom nazw ulic, czy rond „należy wskazać na możliwość stworzenia skweru z ewentualnością odtwarzania jego utworów i zapoznania się z jego biografią”.

Co o tym pomyśle sądzi prezydent Lublina Krzysztof Żuk?

Gorąco popieram pomysły upamiętnienia śp. Romualda Lipko. Uważam za oczywiste, że jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki popularnej musi być odpowiednio upamiętniony w Lublinie, swoim mieście” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Prezydent poinformował, że jest po rozmowie z prezesem Radio Lublin, ponieważ jest to miejsce bardzo blisko związane z Romualdem Lipko i całą historią Budki Suflera.

Byłby to piękny symboliczny gest nas wszystkich, gdyby w pobliżu siedziby Radia Lublin znalazł się Skwer imienia Romualda Lipko. Wszystkie koncepcje i pomysłu upamiętnienia muszą być najpierw uzgodnione z Jego rodziną” – dodaje zaznacza Żuk.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W Lublinie bardziej zasługuje na plac Pan Romuald Lipko niż pan Kaczyński.