Centralny Plac Zabaw

cpz e1406791553151

Centralny Plac Zabaw zostanie otwarty 1 sierpnia o godzinie 12:00 i od tej pory dostępne dla chętnych będą wszystkie jego atrakcje. Wiele atrakcji czeka nas już od piątku przed Centrum Kultury i na części Placu Lecha Kaczyńskiego. W ramach Centralnego Placu Zabaw zostaną utworzone m.in. Strefy Miejskich Sportów, czy tzw. Gry Sześcienne. Plac będzie czynny do końca sierpnia.

Centralny Plac Zabaw (CPZ) to projekt artystyczno-sportowy, który poprzez zaangażowanie różnych środowisk miejskich tworzy przestrzeń dla różnorodnych działań. Ich celem jest propagowanie form aktywnego spędzania czasu, połączonego z edukacją kulturalną.
Projekt skierowany jest do wszystkich odwiedzających okolice Centrum Kultury w Lublinie – każdy może włączyć się do prowadzonych tam działań animacyjnych.
W ramach Centralnego Placu Zabaw, na placu przy budynku Centrum Kultury zostaną utworzone m.in. Strefy Miejskich Sportów, szczególnie atrakcyjne dla amatorów takich aktywności fizycznych jak: slackline, bmx, skateboarding, rollerblading, parkour/freerunning, street workout, urban ball.
Przestrzeń wyposażona dotychczas w place zabaw dla dzieci, wzbogacona o tzw. Gry Sześcienne stanie się miejscem wydarzeń, pokazów, warsztatów, projekcji, koncertów i imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Część wydarzeń odbywać będzie się również na Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie.

Chill Out – w każdą niedzielę sierpnia, wieczorami, zapraszamy wszystkich na Chill Out. W kawiarni Szklarnia, w akompaniamencie zazielenionej, otwartej przestrzeni Wirydarza Centrum Kultury, bujających się foteli, bogatego wyboru napojów chłodzących i oczywiście muzyki, będzie można zregenerować swoje siły. Co niedzielę, zaprezentowane zostaną różne formy muzyki chill outowej angażując przeróżnych instrumentalistów, producentów, dj’i, vj’i, z Lublina, Polski i zza granicy, tworząc atmosferę sprzyjającą kontemplowaniu muzyki, rozmowom, relaksacji i dobremu nastrojowi. Od ambientu, poprzez trip-hop, nu jazz, cool jazz, downtempo, chillstep, deep house, trance, lounge, czy instrumentalno-elektroniczne odsłony innych gatunków, jak hiphop, soul i ich mieszanki. 

Eclectic Garden – to nazwa dla sytuacji muzycznej, której stałymi elementami są: otwarta forma, przestrzeń oraz improwizacja. W czasie tego wyjątkowego wydarzenia na jednej scenie spotykają się ze sobą artyści reprezentujący różnorodne style, bez wcześniejszych przygotowań budują niepowtarzalne dzieło, którego świadkami jest publiczność zgromadzona wokół wydarzenia. Dzięki wsparciu lokalnych artystów, muzyków, dj’i, sound systemów, Eclectic Garden to swoisty kolaż dźwięków pokazujący jak różne style i środowiska muzyczne mogą ze sobą współistnieć tworząc wyjątkową atmosferę. W tym roku na scenie spotykają się m.in. krakowska Formacja oraz lubelski Sex Machine Band.

CPZ Street Contest – Centralny Plac Zabaw od samego początku związany jest ze sportami miejskimi. Z tego powodu na zakończenie wakacji odbędzie się CPZ Street Contest, podczas którego pokazany zostanie potencjał drzemiący w ludziach uprawiających poszczególne dyscypliny sportu takie jak: parkour/freerun, slackline/trickline, jazda na deskorolce i bmx. W programie m.in. zawody i konkursy, pokazy, muzyka i dobra zabawa z udziałem profesjonalnych zawodników z Polski i zza granicy.

Centralny Plac Zabaw zostanie otwarty 1 sierpnia o godzinie 12:00 i od tej pory dostępne dla chętnych będą wszystkie jego atrakcje.

O godzinie 17.00 nastąpi oficjalna inauguracja projektu. Oprawą muzyczną zajmą się producenci/DJ’e ZETENA i ADAM L, którzy będą produkować i miksować muzykę na żywo, za pomocą samplerów, mpc, gramofonów.
O 21.00 zapraszamy na Wirydarz Centrum Kultury, gdzie w ramach Inauguracji CPZ odbędzie się impreza z cyklu Liquid Connections.

Program:
12.00 – otwarcie Centralnego Placu Zabaw
17.00 – oficjalna inauguracja projektu
21.00 – impreza z okazji inauguracji : Liquid Connections (Wirydarz Centrum Kultury)
wystąpią:
21:00-22:00 PIETER ( I Love Drum And Bass)
22:00-23:00 PANTON (Naturalna Selekcja)
23:00-00:30 VSHOOD feat. MISS GOD
00:30-01:30 MIKRO ( Shamana Gurus/ II Piętra)
01:30-03:00 KRAWIEC (aFrykasy)

plakat B2 cpz

materiały organizatora

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wie ktos moze dlaczego te atrakcje CPZ maja zniknac po miesiacu? Metalowa konstrukcja z rur mogla by zostac, chyba nikomu nie przeszkadza a mozna z niej korzystac przez caly rok. Mi na przyklad bardzo sie to podoba. Nie chce narzekac ze średnica tych rur jest nieco za duża ale dla ambitnych i zmotywowanych nie gra to wiekszej roli.