Celnik znalazł marihuanę w paczce z Wielkiej Brytanii. W środku miała być książka

Oddział Celny Pocztowy w Lublinie
Oddział Celny Pocztowy w Lublinie | fot. Poczta Polska

W sortowni Poczty Polskiej w Lublinie funkcjonuje Oddział Celny Pocztowy, który usprawnia obsługę przesyłek w pocztowym ruchu międzynarodowym. Funkcjonariusze służby celno-skarbowej w jednej z przesyłek z Wielkiej Brytanii ujawnili susz marihuany.

Marihuana w paczce z Wielkiej Brytanii

Do ujawnienia narkotyków w przesyłce doszło 4 marca w sortowni Poczty Polskiej w Lublinie. Funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego poddali kontroli przesyłkę pocztową z Wielkiej Brytanii. Paczka miała trafić do odbiorcy w Legionowie i zgodnie z deklaracją miała zawierać książkę.

Jak się okazało, zawartość paczki była zupełnie inna. W znajdujących się w niej 7 strunowych woreczkach znajdował się susz roślinny. Przeprowadzone badania wykazały, że jest to marihuana. W sumie w kontrolowanej paczce funkcjonariusze znaleźli blisko 23 g narkotyku.

„Zgromadzoną dokumentację, wraz z ujawnionym towarem, przekazano do właściwej jednostki Policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania” – mówi Michał Deruś, rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.