CBA na kontroli w lubelskim lotnisku. 800 tysięcy Euro strat

Port Lotniczy Lublin | fot. PLL

Według ustaleń agentów CBA nieprawidłowości na lubelskim lotnisku skutkują wyrządzeniem szkody majątkowej na 800 000 Euro i dotyczą umowy z rumuńskim przewoźnikiem.

Zawiadomienie jest efektem zakończonej kontroli w Porcie Lotniczym Lublin dotyczącej procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem przez lotnisko w latach 2014 – 2016. Sprawa dotyczy umowy zawartej w marcu 2014 r. przez lotnisko z rumuńskim przewoźnikiem.

Ustalenia kontrolerów z CBA wskazują, że nieuregulowanie w terminie przez PLL SA niewielkich należności wynikających z rozliczeń ok. 4000 Euro skutkowało zatrzymaniem przez rumuńską spółkę i nieoddaniem lotnisku aż 100 razy większej kwoty wpłaconej przez port lotniczy na poczet kompensat rozliczeń – czyli kaucji w wysokości aż 400 000 Euro. Taką zawarto umowę i znalazły się w niej zapisy umożliwiające takie właśnie działanie rumuńskiego przedsiębiorstwa.

Badając dalej współpracę portu lotniczego z tym przewoźnikiem agenci CBA ustalili, że PLL SA sfinansował umowę promocyjną wpłacając z własnego budżetu kwotę 400.000 Euro na konto rumuńskiej firmy, choć pieniądze na promocje powinny pochodzić całkowicie i wyłącznie od prywatnych partnerów handlowych Portu Lotniczego Lublin SA oraz sponsorów, takich jak centra SPA, touroperatorzy, itp. – promocja i reklama miała dotyczyć właśnie ich.

Kontrolujący podkreślają, że w ten sposób Port Lotniczy w Lublinie właściwie sfinansował działania promocyjne na rzecz podmiotów trzecich płacąc za to 400 000 Euro.

CBA wniosło do Prokuratora Okręgowego w Lublinie o powierzenie przeprowadzenia postępowania w całości lubelskim funkcjonariuszom CBA.

(źródło: CBA)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.