Cavaliada Lublin: Jeździectwo na najwyższym poziomie

Cavaliada w Lublinie | mat. prasowe

Skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, wszechstronny konkurs konia wierzchowego i powożenie zaprzęgami parokonnymi – zawodnicy aż 4 dyscyplin jeździeckie zagoszczą na arenie Targów Lublin już w następnym tygodniu. Cavaliada Lublin zbliża się wielkimi krokami.

CAVALIADA prezentuje trzy wymiary: sport, targi i pokazy. W zależności od upodobań, czy to koneserzy jeździectwa, czy rodziny, które chcą spędzić doskonale razem czas znajdą tutaj coś dla siebie.

Kolejny raz zobaczymy skoczków, ujeżdżeniowców i powożących, którzy zmierzą się w swoich dyscyplinach. Po raz pierwszy natomiast w Lublinie zagoszczą zawodnicy startujący we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

CAVALIADA Lublin jest częścią CAVALIADA Tour, cyklu wydarzeń jeździeckich rozgrywanych w trzech polskich miastach (Poznaniu, Lublinie, z finałem w Warszawie), którego profesjonalizm został dostrzeżony przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). To jedyny cykl zawodów jeździeckich w tej części Europy oficjalnie autoryzowany przez Federację.

Stałymi elementami CSI2* będą widowiskowe konkursy PGNIG Potęgi Skoku, PZU Wenus vs. Mars, Speed & Music – widowiskowy konkurs szybkości oraz najważniejszy konkurs Grand Prix Lublina, który w tym roku zostanie rozegrany o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Oprócz konkurencji skokowych publiczność CAVALIADY zobaczy zawody zaliczane do Halowego Pucharu Polski w Powożeniu. Zaprzęgi zawsze podbijały serca widzów. Precyzyjne manewry, przyspieszenia, hamowania i radość z jazdy zawodników, wypełniały pozytywną energią targową halę i tak będzie tym razem.

Kolejnym ważnym, nowym punktem sportowego programu CAVALIADY jest CLAAS Eventing Tour, czyli zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Ogromne emocje wśród publiczności z pewnością wywołają zmagania młodych adeptów jeździectwa w CAVALIADA Future. Być może będą to przyszli olimpijczycy.

W tle wielkich zawodów jeździeckich zaplanowano targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich, liczne pokazy, przejażdżki na kucykach i zabawy dla dzieci. Jak widać weekend 4-7 lutego w Lublinie zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie to okazja do spędzenia weekendu w siodle na CAVALIADZIE.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.