Catering na święta – Polacy coraz częściej sięgają po gotowe rozwiązania

uszka swieta
Materiał nadesłany

Grudzień to dla wielu z nas prawdziwy maraton prezentowo-kulinarny. Coraz trudniej jednak w tym maratonie uczestniczyć. W większości rodzin wszyscy dorośli pracują zawodowo i nie ma możliwości, żeby pani lub pan domu poświęcali całe dnie na planowanie i robienie zakupów czy wcześniejsze przygotowywanie świątecznych dań, które wymagają wielokrotnego podgotowywania i doprawiania.

Codzienna bieganina sprawia, że o świątecznym, a zwłaszcza wigilijnym menu przypominamy sobie w ostatniej chwili – kiedy uda nam się firmowym spotkaniem opłatkowym zwieńczyć czas, który dawno, dawno temu nasze mamy i babcie poświęcały właśnie gotowaniu. Dziś przedświąteczna gorączka oznacza nie kolejne doprawianie bigosu i przygotowywanie farszu z mielonych kilkakrotnie grzybów, a pospieszne dopinanie projektów i ostatnich zleceń.

Dania gotowe równie dobre jak domowe

Ale przecież gdy zasiądziemy wreszcie do wigilijnych a potem świątecznych stołów, chcielibyśmy poczuć dawno zapomniany smak dzieciństwa. Dobry catering może sprawić, że zamówione dania gotowe będą równie dobre jak domowe. Jeśli zamówimy nasze ulubione świąteczne potrawy ze stosownym wyprzedzeniem, spokojnie skomponujemy menu, o jakim zawsze marzyliśmy, tylko nigdy nie mieliśmy czasu na przygotowanie wszystkich dań. Oferta wigilijna firmy RingCatering bazuje wyłącznie na świeżych składnikach najwyższej jakości. Dbamy o to, żeby wszelkie świąteczne potrawy przypominały naszym klientom kuchnię ich babć i mam – my sami także właśnie dlatego lubimy bożonarodzeniowe menu, że pozwala wrócić wspomnieniami do czasów, kiedy byliśmy dziećmi. Stosujemy więc sprawdzone przepisy, składniki i przyprawy, żeby pierogi, krokiety, kapusta z grochem i grzybami czy barszcz czerwony albo dania rybne miały w sobie to coś, co odróżnia je od serwowanych przez nas codziennych dań obiadowych.

catering na swieta

Menu świąteczne – do wyboru, do koloru

Mamy świadomość, że choć tradycyjnie na wigilijnych stołach króluje 12 potraw, każda rodzina ma swoje zwyczaje i przyzwyczajenia. Jedna preferuje kilka rodzajów pierogów, inna stawia na dania na słodko – kutia i cała galeria ciast – jeszcze inna bardzo dba o to, żeby na stole pojawiło się 12 różnych dań. Dlatego nasze menu świąteczne jest bardzo różnorodne. Dania można komponować na wiele różnych sposobów, ale każda kompozycja na pewno będzie miała wybitnie bożonarodzeniowy charakter.

Przed podjęciem decyzji co do zamówienia warto skonsultować swoje wybory ze wszystkimi gośćmi, którzy zasiądą z nami przy wigilijnym stole. Wspólnie skomponujmy menu świąteczne, które cieszyć będzie podniebienia wszystkich oraz uwzględni ich specyficzne potrzeby dietetyczne. Bo nie da się ukryć, że coraz częściej musimy myśleć o tych naszych domownikach i przyjaciołach, którzy z uwagi na różne problemy zdrowotne nie mogą jeść tradycyjnych pierogów z mąki pszennej czy ciast z orzechami lub makiem.

Tradycyjne dania w nowych odsłonach

Stąd nasz pomysł, żeby tradycyjne wigilijne potrawy pojawiały się także w nowych odsłonach. Jeśli tylko istnieje taka potrzeba, powiedz nam, których składników pokarmowych nie chcesz widzieć w swoim świątecznym menu. Zrobimy wszystko, żeby te składniki wycofać zastępując je innymi. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku liczy się czas. Ponieważ znakomita większość zamówień to tradycyjny catering świąteczny, musimy z wyprzedzeniem wiedzieć, że akurat dla Ciebie znaleźć musimy jakiś zastępnik albo alternatywny składnik.

Jeśli wśród uczestników wigilijnej kolacji oraz świątecznego obiadu będą dzieci, pomyśl także o zakupieniu dla nich mniej wyrafinowanych dań, niż tradycyjne dania świąteczne. Doświadczenie uczy, że maluchy rzadko znajdują przyjemność w zdecydowanych bożonarodzeniowych smakach – kapusta, suszone owoce czy ostry czerwony barszcz to nie jest to, co lubią najbardziej. Z kolei dań z grzybami lepiej im po prostu nie podawać z uwagi na fakt, że mogą mieć potem problemy żołądkowe. Jeśli więc nie chcesz co chwilę wstawać od stołu, żeby podać dzieciom coś innego, niż jedzą pozostali biesiadnicy, zamów dla najmłodszych kilka nieświątecznych ulubionych dań. Wszystkim będzie wtedy łatwiej.

dania na swieta

Spokój cenniejszy niż złoto

Tempo życia współczesnych Polaków jest po prostu zawrotne. Nie zmienia tego fakt, że co roku przed Bożym Narodzeniem reklamy namawiają nas do tego, żeby zwolnić i delektować się rodzinnymi przygotowaniami do świąt. 

Zamiast ścigać się z czasem, denerwować, przerzucać obowiązkami, lepiej wybrać catering wigilijny i garmażerkę na święta. Zaoszczędzimy czas, energię i nerwy. Okres przedświąteczny będziemy mogli poświęcić na wyciszenie się, odbudowanie relacji oraz przygotowanie się do spotkań z najbliższymi oraz dalszymi członkami rodziny. W tym newralgicznym, napęczniałym od emocji – ale i zmęczenia – czasie, spokój jest cenniejszy niż złoto. 

Polacy coraz częściej sięgają po gotowe rozwiązania. Catering świąteczny nie jest opcją dla niedoskonałych pan domu czy osób leniwych. Przeciwnie – to rozwiązanie dla tych z nas, którzy nie hołdują ani zasadzie zastaw się a postaw się, ani przekonaniu, że przed Bożym Narodzeniem trzeba się zapracować nieomal na śmierć, a potem udawać przed bliskimi, że doskonale się bawimy. Oferta świąteczna firmy cateringowej RingCatering to oferta dla osób świadomych, że w celebrowaniu Bożego Narodzenia ważniejsze są inne rzeczy, niż własnoręcznie klejone pierogi. My zajmiemy się oprawą Twojego stołu, ty zajmij się resztą.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.