Carnaval Sztukmistrzów 2021. Pełny program wydarzeń. Co warto zobaczyć?

Marcin Ex Styczyński - Plucie ogniem
Marcin Ex Styczyński - Plucie ogniem | fot. J. Scherer

Spektakle, pokazy iluminacji, plucie ogniem i chodzenie po taśmie to nie koniec atrakcji podczas tegorocznej 12. edycji Carnavalu Sztukmistrzów, który odbędzie się w dniach 22-25 lipca w Lublinie. Sprawdź, co warto zobaczyć!

Tegoroczna, 12. edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie w dniach 22-25 lipca i będzie powrotem do korzeni. Na Carnaval powrócą zagraniczni artyści. Zobaczymy spektakle uliczne, a w nich klaunów, akrobatów i żonglerów.

Podczas tej edycji festiwalu zobaczymy pięć występów wybranych drogą konkursu na najlepszy pokaz buskerski. W programie nie zabraknie także Urban Highline Festival, czyli najstarszego festiwalu highlinerów w Europie.

Scena polska i UHF na Carnavale Sztukmistrzów 2021

Pan Ząbek „Król Cyrku” – spektakl nawiązuje do bajki „Król Lew”. W przedstawieniu poznajemy alternatywną historię bohatera, którego los potoczył się zupełnie inaczej i jako małe lwiątko trafił do cyrku. Później, już jako dorosły lew, staje się Królem Cyrku i gwiazdą areny. Pan Ząbek wciela się w dyrektora cyrku, którego celem jest przygotować i wyszkolić naszego bohatera na artystę i władcę estrady. Do odegrania postaci Króla Cyrku zapraszane są natomiast osoby z publiczności.

Mr & Mrs Frantic – bajkowa opowieść o przyjaźni cyrkowej lalki z osobliwym klaunem. Ich spotkanie rozpoczyna się niefortunnymi próbami komunikacji i prowadzi do odkrycia niezwykłych talentów, takich jak manipulacja kryształową kulą, taniec z hula-hop, akrobatyczna gibkość czy poskramianie ognia. Wszystko to przeplata się z humorystycznymi skeczami.

Krzysztof Kostera – to absolwent Szkoły Cyrkowej w Julinku, zabiera nas w pełen dramaturgii świat cyrkowych umiejętności. Żonglerka piłkami i maczugami (do pięciu sztuk!) poprzedza coraz trudniejsze i efektowniejsze rzeczy jak żyrafa (wysoki monocykl) i żonglerkę na niej. W finale podziwiać będziemy artystę żonglującego trzema płonącymi toporami na szczycie wolnej drabiny ekwilibrystycznej.

Marcin Ex Styczyński „Plucie ogniem” – odważny bohater w pomarańczowym stroju dzieli się sekretami najbardziej niebezpiecznej i tajemniczej formy sztuki – plucia ogniem. Podczas przedstawienia można podziwiać żonglowanie, triki polegające na kręceniu ogromnymi podpalonymi linami, połykanie ognia oraz konkurs nadmuchiwania balonów, mający pokazać, jak artyści cyrkowi mogą doskonalić swojego umiejętności. Całość zwieńczy popis specjalny oraz ulubiona część publiczności – plucie ogniem.

Człowiek Siano „Siano Show” – familijny pokaz iluzji komediowej, w trakcie którego normą jest niemożliwe! W interaktywnym przedstawieniu improwizacji taneczno-komediowej, zawierającym elementy akrobatyki, ukryta jest także zabawna historia. Pokaz przeznaczony dla publiczności z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie.

Urban Highline Festival – to międzynarodowe święto odbywa się w Lublinie od 2009 roku i od tego czasu miasto odwiedziły tysiące highlinerów z 56 krajów świata. Widzowie obserwują rozpięte nad głowami taśmy i chodzących po nich śmiałków, jednak dla uczestników z całego świata festiwal jest czymś dużo większym.

Carnaval Sztukmistrzów potrwa od czwartku do niedzieli (22 lipca – 25 lipca). Wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program Carnaval Sztukmistrzów 2021 znajdziesz na kolejnych stronach.

CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW 2021 – PROGRAM WYDARZEŃ

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.