Carnaval Sztukmistrzów 2020 odbędzie się we wrześniu. Hasło tegorocznej edycji to „Incydent Polski”

Carnaval Sztukmistrzów 2020 odbędzie się we wrześniu. Hasło tegorocznej edycji to "Incydent Polski"
Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie | Urban High Line | fot. Wojciech Pacewicz

Trwają przygotowania do 11. edycji Carnavalu Sztukmistrzów 2020. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Incydent Polski”. Początkowo impreza była planowana na lipiec, ale z powodu koronawirusa została przeniesiona na wrzesień.

„Jako twórcy i organizatorzy największego festiwalu sztuki nowego cyrku w Polsce postanowiliśmy skupić się na tym, co stanowi jedną z głównych misji festiwalu od początku jego istnienia, czyli aktywnym wspieraniu polskich artystów zajmujących się cyrkiem współczesnym. Tym samym tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w formule showcase’u polskich produkcji cyrku współczesnego, w skali jakiej jeszcze nie było” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

W tegorocznej edycji Carnavalu Sztukmistrzów główną rolę odegrają polskie premierowe spektakle cyrkowe. Festiwal pod nazwą „Incydent Polski” odbędzie w terminie 18-20 września na kilku scenach plenerowych. Będą to: Dziedziniec Zamku Lubelskiego, patio Warsztatów Kultury w Lublinie, podwórko Wydziału Pedagogiki UMCS, Scena Browaru Perła.

W programie festiwalu Carnaval Sztukmistrzów „Incydent Polski” znalazły się spektakle i pokazy plenerowe w różnej skali – od jednoosobowych występów o charakterze buskerskim do dużych realizacji teatralnych. Obecnie w fazie produkcji znajduje się 10 spektakli, których pokazy zobaczymy we wrześniu.

„Premiery spektakli to główna oś tegorocznego festiwalu, nie zapominamy jednak o ludycznym charakterze festiwalu i występach buskerskich, które bywalcy Carnavalu dobrze znają i czekają na nie co rok. Niestety nie spotkamy się z buskerami na występach ulicznych, ale będziemy mogli oglądać ich podczas pokazów Cyrku Podwórkowego. Tym razem Cyrk Podwórkowy, który od kilku lat inicjuje w dzielnicach Lublina zbliżający się festiwal, odbędzie się 4-krotnie, już nie w objazdowej formule, ale w stałym miejscu” – mówi Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie.

Kolejny nieodłączny punkt programu Carnavalu to Urban Highline Festival, który ze względu na pandemię odbędzie się jednak w nieco ograniczonej formule. Highlinerów będzie też można podziwiać na wyjątkowej wystawie fotograficznej prezentowanej w przestrzeniach centrum handlowego Vivo! Lublin.

Szczegółowe informacje o cenach i sposobie zakupu biletów będą wkrótce opublikowane na stronie internetowej festiwalu.

Carnaval Sztukmistrzów 2020 | 17-20 września | Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.