Carnaval Sztukmistrzów 2019. Sprawdź, co warto zobaczyć [PROGRAM WYDARZEŃ]

Urban High Line wp03
Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie | Urban High Line | fot. Wojciech Pacewicz

Przed nami jubileuszowa edycja Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie. Na cztery dni miastem zawładną akrobaci, klauni, kuglarze i wielu innych artystów. Sprawdź, co warto zobaczyć!

Carnaval Sztukmistrzów to największy festiwal nowego cyrku w Polsce. Tegoroczna jubileuszowa 10. edycja odbędzie się w dniach 25-28 lipca w Lublinie. Niezwykłe wydarzenie tworzą artyści o niezwykłych umiejętnościach, którzy przy ich pomocy opowiadają historie i tworzą spektakle. W pokazach nie biorą udział zwierzęta.

Są takie dni w roku, w których Lublin nie zasypia, tętni życiem i rozświetla się kolorami. To czas Carnavalu Sztukmistrzów, za sprawą którego Lublin pokochał sztukę nowego cyrku. Festiwal znany w całej Polsce i Europie od dziesięciu lat jest doskonałą wizytówką miasta, która co roku przyciąga i inspiruje setki tysięcy mieszkańców i turystów” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Gwoździem programu będzie widowisko na placu Zamkowym. Wystąpi tam francuska grupa Les Lendemains & Les Philéébulistes z niezwykle spektakularnym programem akrobatycznym z wykorzystaniem latających trapezów pod tytułem „La Tangente du bras tendu”.

Kolejnym spektaklem, którego nie można pominąć, jest wyjątkowy „Soka Tira” trupy Cie Basinga. Kompania Basinga koncentruje się w swych pokazach na jednej z najstarszych i najbardziej widowiskowych sztuk cyrkowych jaką jest funambulizm, czyli chodzenie po linie.

Do Lublina przyjedzie ponad 20 zespołów oraz artystów z Polski i świata. Przez cztery dni zagrają ponad sto spektakli otwartych, na które wstęp jest wolny. Zobaczymy też komików, żonglerów i iluzjonistów, w tym z Polski: Pana Ząbka, lublinianina Piotra Denisiuka oraz Pana Pedrra.

Nie zabraknie również ulubionych punktów programu publiczności jak Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych dla dzieci obok Centrum Kultury oraz Kuglarskie Miasteczko Frikart na Błoniach pod Zamkiem. Na Błoniach znajdzie się również strefa food trucków i klub festiwalowy z wieczornymi koncertami.

Wydarzenie potrwa od czwartku do niedzieli (25 lipca – 28 lipca). Wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program Carnaval Sztukmistrzów 2019 znajdziesz na kolejnych stronach

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.