Carnaval Sztukmistrzów 2018. Sprawdź, co warto zobaczyć [PROGRAM WYDARZEŃ]

Urban High Line wp03
Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie | Urban High Line | fot. Wojciech Pacewicz

Od czwartku w Lublinie rozpocznie się Carnaval Sztukmistrzów, który potrwa do niedzieli. Przez cztery dni miastem zawładną akrobaci, klauni, kuglarze i wielu innych artystów.

Carnaval Sztukmistrzów to największy festiwal nowego cyrku w Polsce. Tworzą go artyści o niezwykłych umiejętnościach, którzy przy ich pomocy opowiadają historie i tworzą spektakle. W pokazach nie biorą udział zwierzęta.

– Uczestniczący w spektaklach mieszkańcy i przyjeżdżający specjalnie na tę okazję do Lublina turyści z blisko 60 krajów świata pokochali sztukę nowego cyrku za jej otwartość i widowiskowość – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W czasie Carnavalu Sztukmistrzów zobaczymy kilkudziesięciu artystów, których sceną będą ulice, place i zaułki Lublina oraz piękne namioty cyrkowe.

Herosan Show
Herosan Show na Carnavalu Sztukmistrzów | MATERIAŁY PRASOWE

– Odkrywamy nowy cyrk dla szerokiej publiczności. Ta dziedzina sztuki trafia tu na podatny grunt, doskonale wpisując się w ideę Miasta Inspiracji. Co roku przyciąga do Lublina najwięcej gości, którzy szukają widowiskowej rozrywki na wysokim poziomie artystycznym – mówi Rafał Sadownik, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Carnaval Sztukmistrzów.

W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 spektakli, na które wstęp jest wolny. Największym wydarzeniem będzie występ francuskiej grupy Cirque Inextremiste. Artyści zagrają spektakl pod tytułem „Exit”. Jest to historia pensjonariuszy szpitala, którzy w obliczu życia w izolacji chcą ratować się ucieczką balonem.

Podniebne akrobacje na linie

UHF2016 124
Urban Highline Festival | fot. Wojciech Pacewicz

Nieodzownym elementem carnavalowego klimatu jest Urban Highline Festival. Jego uczestniczy chodzą po rozpiętych linach między budynkami taśmach, rozwieszonych na wysokościach od 7 do 40 m i o długości do 100 m.

Wydarzenie potrwa od czwartku do niedzieli (26 lipca – 29 lipca). Wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program Carnaval Sztukmistrzów 2018 znajdziesz na kolejnych stronach

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.