Całkowity zaraz hodowli zwierząt na futra? Jest projekt ustawy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Posłanka Katarzyna Piekarska (KO) chce całkowitego zakazu hodowli zwierząt na futra i występów zwierząt w cyrkach. W tej sprawie przygotowała projekt ustawy.

Zgodnie z projektem, hodowcy nie od razu będą musieli zmienić pracę. Projekt ustawy przygotowany przez posłankę Koalicji Obywatelskiej Katarzynę Piekarską przewiduje 8-10 letni okres vacatio legis, czyli czas na wejście w życie ustawy.

W projekcie jest też zapis dotyczący zakazu występów zwierząt w cyrkach, a także zapis o tzw. psich emeryturach. Chodzi o to, żeby osoba, która bierze psy odchodzące ze służby np. w policji otrzymywała dodatek, aby pies miał bezpłatną opiekę weterynaryjną.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.