Całą trasą S17 Warszawa – Lublin pojedziemy jeszcze w te wakacje

Od 1 lipca kierowcy jadący z Warszawy w kierunku Lublina obowiązuje nowa organizacja ruchu w rejonie węzła Lubelska na przyszłej S17. Kierowcy korzystają już z betonowej jezdni w kierunku Lublina.

Na węźle Lubelska, w ramach robót drogowych układana jest podbudowa z kruszywa, prowadzone są roboty brukarskie. Na obiektach wykonywane są kapy chodnikowe, konstrukcja zabezpieczana jest antykorozyjnie, układana jest nawierzchnia na chodnikach. Ponadto budowane jest oświetlenie drogowe.

Zaawansowanie prac sięga 73 proc. Termin zakończenia prac to marzec 2021 r. Jest on wydłużony w stosunku do pierwotnego z powodu długotrwałego postępowania administracyjnego związanego z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Na węźle Góraszka został uruchomiony przejazd obiema jezdniami, a za węzłem ruch z powrotem zostanie przekierowany na jedną jezdnię. Taka zmiana ma ułatwić przejazd, gdyż kierowcy nie będą korzystali już z krętej, dotychczasowej drogi objazdowej.

W kierunku Lublina prace nie zwalniają tempa

Na pozostałych dwóch odcinkach S17 od węzła Lubelska do końca obwodnicy Kołbieli inwestycja jest zaawansowana w zakresie robót na poziomie ok. 82 proc. Codziennie na placu budowy pracuje ok. 600 osób i 200 maszyn budowlanych.

Prace zakończą się w IV kwartale tego roku, ale w wakacje wykonawca planuje udostępnić obie jezdnie budowanej drogi S17 na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, co znacznie usprawni ruch między Lublinem a Warszawą.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.