Była tu Pizza Hut i KFC. Ratusz ma nowy pomysł na wykorzystanie budynku

astoria beata kozidrak reklama na budynku
Ratusz ma pomysł na lokale po KFC i Pizza Hut | fot. Dominik Wąsik

Lokale w budynku Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej zostaną wykorzystane na potrzeby realizacji elementu programu Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Nowy pomysł na Astorię

W styczniu 2019 r. z budynku Astorii wyprowadziły się restauracje Pizza Hut i KFC. Od tamtego czasu lokale zajmowane przez w/w restauracje (parter + podziemie = ok. 700 mkw.) stoją puste. Lubelski Zarząd Nieruchomości Komunalnych kilkukrotnie ogłaszał przetargi, lecz nie udało się znaleźć nowego najemcy lub najemców.

W środę miejscy urzędnicy zdradzili, że mają już pomysł na zagospodarowanie tych lokali. Obiekt ma zostać wyremontowany i przeznaczony na potrzeby Europejskiej Stolicy Młodzieży, którą Lublin ma być w roku 2023.

Powiązany artykuł: Lublin został wybrany Europejską Stolicą Młodzieży 2023 roku

„W budynku Astorii znajdą się przede wszystkim: przestrzeń dla młodzieży, Centrum Pomocy Dzieciom i Młodzieży oraz Miejski Aktywator Młodzieży. Ponadto powstanie tutaj wielofunkcyjna przestrzeń koncertowo-wystawiennicza na potrzeby realizacji projektów młodzieżowych” – tłumaczy Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ma tu również się znaleźć przestrzeń biurowa przeznaczona do koordynacji działań w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz dla organizacji pozarządowych prowadzących działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Przed remontem trzeba najpierw przygotować dokumentację remontu budynku. Na czwartkowej sesji rady miasta radni zdecydowali o przeznaczeniu 100 tys. zł z budżetu miasta na remont kamienicy przy ul. Peowiaków 11 oraz przygotowania dokumentacji remontu Astorii.

„Ostateczna koncepcja zagospodarowania przestrzeni zostanie wypracowana wspólnie z przedstawicielami środowiska działającego na rzecz dzieci i młodzieży. Na podstawie tych rozmów, w oparciu o zgłoszone sugestie i potrzeby zostanie również dokonany dokładny podział zabezpieczonych środków (czyt. 100 tys. zł)” – wyjaśnia Czerwonka.

Obiektem miałoby zarządzać miasto, korzystając, jeśli zajdzie taka potrzeba, z pomocy jednej z istniejących miejskich instytucji kultury.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.