Była tak pijana, że nie mogła trafić butelką do buzi dziecka. Dziewczynka trafiła do szpitala

Pijana matka odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia | fot. KPP Biłgoraj

Ponad 3 promile miała matka miesięcznej dziewczynki i 5-letniego chłopca. Kobieta usiłowała karmić butelką niemowlę, jednak nie mogła trafić do buzi dziecka. Wezwany na miejsce partner kobiety i jednocześnie ojciec dziewczynki miał prawie 2 promile.

W poniedziałek około godz. 10 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że we wsi w gminie Potok Górny pijana kobieta opiekuje się dwójką dzieci. Na miejsce został skierowany patrol policji.

Policjanci w mieszkaniu zastali 32-letnią kobietę i dwójkę dzieci, 1-miesięczną dziewczynkę i 5-letniego chłopca. Kobieta znajdująca się w stanie upojenia alkoholowego usiłowała karmić butelką niemowlę nie mogła jednak trafić do buzi dziecka, wypowiadała się bełkotliwie i nie racjonalnie.

Policjanci natychmiast wspólnie z babcią, która poinformowała ich o sytuacji zajęli się dziećmi i na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Ponadto policjanci ustalili miejsce pobytu 39-letniego konkubenta kobiety, który po niedługim czasie pojawił się na miejscu interwencji.

Jak wykazało badanie alkomatem oboje znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu a jej partner prawie 2. Dzieci zostały przewiezione do szpitala. Po wykonaniu niezbędnych badań 5-letni chłopiec został przekazany pod opiekę 69-letniej babci a jego miesięczna siostrzyczka pozostała w szpitalu na obserwacji.

32-latka i jej partner zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.