Busem wjechał w pociąg relacji Szczecin-Lublin. Dwie osoby trafiły do szpitala

DSC 0071
Wjechał busem pod pociąg w Grodku Szlacheckim | fot. KPP Parczew

Policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Gródek Szlachecki. Kierowca busa wjechał w pociąg pospieszny.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 9.20 w miejscowości Gródek Szlachecki, w gminie Siemień (powiat parczewski). Doszło tam do wypadku z udziałem busa i pociągu TLK „Zamoyski” relacji Lublin-Szczecin.

Jak wstępnie ustalili policjanci, na lokalnej drodze kierujący busem dojeżdżając do niestrzeżonego przejazdu kolejowego nie zachował należytej ostrożności i uderzył w jeden z wagonów jadącego pociągu.

Pojazdem marki ford transit podróżowało dwóch 39–latków. Obaj mogą mówić o olbrzymim szczęściu. Pasażer nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast kierowca trafił do szpitala na obserwację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do szpitala trafił też jeden z pasażerów pociągu relacji Lublin–Szczecin, ale jego obrażenia okazały się powierzchowne. Łącznie pociągiem podróżowało 160 osób. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący fordem oraz maszynista pociągu byli trzeźwi.

W wyniku uderzenia pociąg zatrzymał się po ok. 500-700 metrach. W wyniku gwałtownego hamowania w pociągu doszło do usterki, przez co szlak między Lublinem a Warszawą był zablokowany do czasu usunięcia maszyny z torów.

Zdjęcia | fot. KPP Parczew

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.