Burzowy wtorek w regionie. IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem

wyładowanie atmosferyczne
Pioruny | fot. Adobe Stock

We wtorek przez południową część województwa lubelskiego mogą przetoczyć się burze. Mogą im towarzyszyć drobne opady gradu, silny deszcz i porywy wiatru do 60 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia dla naszego regionu.

Burze dziś 6.06 – ostrzeżenie IMGW

We wtorek (6.06) w godzinach popołudniowych na południowym wschodzie kraju rozwijać się będą burze, lokalnie z drobnym gradem. Największa intensywność zjawisk przewidywana jest na Podkarpaciu oraz na południu Małopolski. Burze zahaczą również o południową część Lubelszczyzny.

W dzień w woj. lubelskim zachmurzenie umiarkowane, od południa wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz z drobnym gradem. Prognozowana suma opadów w trakcie burz na południu do 20 litrów na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna od 23°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W trakcie burz możliwe porywy do 60 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem dla części województwa lubelskiego. Alerty pogodowe IMGW pierwszego stopnia dotyczą powiatów:

  • biłgorajski,
  • hrubieszowski,
  • janowski,
  • kraśnicki,
  • tomaszowski,
  • zamojski,
  • Zamość.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie możliwy drobny grad” – ostrzega IMGW.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązuje we wtorek 6 czerwca w godz. 14:00-21:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oszacowano na 75 proc.

Prognoza burzowa IMGW na wtorek 06.06.2023
Prognoza burzowa IMGW na wtorek 06.06.2023 | fot. IMGW

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.