Burzowy front nad Polską. IMGW ostrzega. To nie koniec upałów

14001780 10206919890941433 388233306 o e1472482296670

Dziś nad Polską z zachodu na wschód przemieszcza się burzowy front z opadami deszczu. Od jutra czeka nas lekkie, lecz krótkotrwałe ochłodzenie.

Nad Polską przechodzi właśnie strefa przelotnych opadów deszczu i gradu. Jest to spowodowane starciem się dwóch mas powierza. Na wschodzie te zjawiska mogą być bardziej gwałtowne, niż z pozostałych częściach kraju. Burzom będzie towarzyszył grad i ulotne opady deszczu.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h – prognozuje Jakub Gawron z IMGW.

Lokalnie może wystąpić grad. Strefa burz będzie stopniowo przemieszczać się z południowego zachodu na północny wschód województwa.

grad lublin lubelskie

To nie koniec upałów

Najbliższe dwa tygodnie będą pod znakiem dużej ilości słońca oraz wysokich temperatur. Strefy frontowe, które przemieszczać się będą przez nasz kraj tylko na krótko zepsują nam pogodę.

Mimo, że to już koniec kalendarzowych wakacji, to nie warto jeszcze chować po szafach letnich ubrań. Pogoda pokaże nam, że lato zostaje jeszcze z nami w kalendarzu, lecz również i w pogodzie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.