Burze z silnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Prognoza pogody na najbliższe dni

wyładowanie atmosferyczne
Pioruny | fot. Adobe Stock

W najbliższych dniach Polska będzie pod wpływem pofalowanego frontu atmosferycznego, który przyniesie nam burze z silnym deszczem, gradem i porywistym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtowną pogodą.

Najbliższe dni z burzami i opadami deszczu

Front atmosferyczny dzieli nasz kraj na chłodniejszy zachód, tam temperatura wyniesie około 20-22°C, oraz cieplejszy wschód z temperaturami nawet do 27-28°C. Wschodnia i centralna część Polski znalazła się w ciepłym i zasobnym w wilgoć powietrzu polarnym morskim.

Już dziś w pasie od Pomorza i Mazur, przez centrum, po Dolny Śląsk i Małopolskę wystąpią burze, którym mogą towarzyszyć opady deszczu, sięgające nawet 20-30 mm, a także grad i silny wiatr, w porywach dochodzący do 70 km/h. Burze będą występować także w nocy, ale ich natężenie powinno stopniowo słabnąć. Noc będzie ciepła, od 12° do 17°C.

Pogoda środa 8.06

W środę najsilniejsze burze wystąpią na wschodzie i w centrum kraju. Mogą im towarzyszyć opady deszczu nawet do 35 mm i grad, a porywy wiatru mogą sięgnąć 75 km/h. Burzowo również na północnym zachodzie, jednak tam natężenie zjawisk im towarzyszących będzie zdecydowanie mniejsze. Najcieplej nadal będzie na wschodzie, do 27-28°C, najchłodniej nad samym morzem, około 19°C.

W nocy ze środy na czwartek burze będą występować głównie na południu i w centrum kraju, gdzie może spaść 20 mm deszczu. Również ta noc będzie ciepła, od 12° do 17°C.

Prognoza burzowa środa 8.06
Prognoza burzowa środa 8.06 | fot. IMGW

Pogoda czwartek 9.06

Czwartek przyniesie nam kolejne burze. Mogą występować w całym kraju, ale najgroźniejsze będą na obszarze od Warmii i Mazur, po Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Będą im towarzyszyć opady deszczu do 30-40 mm, a porywy wiatru mogą sięgną nawet 80 km/h. Nadal najcieplej będzie na wschodzie, tam do 29°C, najchłodniej na zachodzie, około 20°C.

Prognoza burzowa czwartek 9.06
Prognoza burzowa czwartek 9.06 | fot. IMGW

Pogoda piątek 10.06

W piątek burze obecne będą jeszcze na wschodzie i południu, na pozostałym obszarze pogoda będzie się stopniowo poprawiać. Weekend przyniesie nam już spokojniejszą aurę, możliwe są przelotne opady deszczu, ale będzie też dużo chwil ze słońcem. Temperatura wyniesie przeważnie od 21°C do 27°C.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.