Burze z gradem przejdą przez województwo lubelskie. Ostrzeżenie pogodowe

grad
Zdjęcie ilustracyjne | fot. czytelniczka Katarzyna

Piątkowe popołudnie i wieczór upłyną pod znakiem burz z gradem i silnym wiatrem do 90 km/h. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w piątek 7 maja na terenie całego województwa lubelskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14.00 do godz. 20.00.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie 90 km/h. Miejscami grad” – mówi Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.