Burze wkroczyły do regionu. Na zachodzie już grzmi. IMGW wydało ostrzeżenie

20751564 503060753368308 300474988 n
Zdjęcie ilustracyjne | fot. czytelniczka Weronika

Na zachód od województwa lubelskiego wytworzyło się kilka komórek burzowych. Kierują się na wschód i właśnie wkroczyły do naszego regionu.

Dzisiaj Polska znajduje się pod wpływem niżu „PAMELA”, który znad Dani przemieścił się nad południową Skandynawię i następnie Morze Bałtyckie.

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy. Podczas burzy porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 90 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Inicjacja konwekcji spodziewana jest około godzin południowych. Największa aktywność burz powinna wystąpić popołudniu i wczesnym wieczorem, w nocy znawiska powinny zdecydowanie osłabnąć i zaniknąć. Burze będą się przemieszczać głównie na północny-wschód.

outlook 20180814
Źródło: Polscy Łowcy Burz

Radar pogodowy

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.