Burze w województwie lubelskim. Ostrzeżenie IMGW przed burzami z intensywnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z intensywnymi opadami deszczu w województwie lubelskim.

Polska nadal jest pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkami nad Białorusią i Litwą, Słowacją i Węgrami oraz nad Ukrainą. Nadal w pasie od wschodniego Pomorza, przez centrum po Opolszczyznę zalega pofalowany front atmosferyczny, a na wschód od niego wciąż napływa ciepłe, wilgotne oraz niestabilne powietrze.

Burz należy się spodziewać przede wszystkim na południu, głównie w górach, ale także miejscami na wschodzie. Tam będą podwyższone wartości ścinania wiatru, co wpłynie na występowanie burz wielokomórkowych, możliwe są także superkomórki. Z burzami będą związane opady deszczu 15-30 mm, porywy wiatru 60-70 km/h oraz grad.

Burze możliwe są już w godzinach porannych, ale maksimum ich aktywności przypadnie na popołudnie i wieczór.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwie lubelskim

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami grad” – prognozuje Julianna Drożdżyńska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Burz należy się spodziewać w środę 10 czerwca od godz. 6.00 do 21.00.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.