Burze i gwałtowne ulewy przechodzą przez nasz region. IMGW ostrzega

burza chmury niebo deszcz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Czeka nas kolejny dzień z burzami i deszczem. IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa lubelskiego. Sprawdź, gdzie jest burza w tej chwili i gdzie można spodziewać się deszczu.

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa lubelskiego. Prognozowane są obfite opady deszczu, a w niektórych miejscach możemy spodziewać się ulew. Z deszczem niestety pojawią się też burze z silnymi podmuchami wiatru.

– Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 30 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad – prognozuje Katarzyna Ścisłowska, synoptyk IMGW.

Gdzie jest burza? [RADAR OPADÓW i BURZ]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.