Burza piaskowa, susza – to nie Sahara, a miejscowość pod Łęczną [WIDEO]

burza piaskowa
Burza piaskowa pod Łęczną | fot. czytelniczka Alicja

W całej Polsce szaleją silne wiatry. Zaczęły się już w Wielkanocny Poniedziałek, ale dziś dokuczają już niemal wszędzie. Sytuacja jest dramatyczna, bo perspektywy na obfite opady deszczu są w najbliższych dniach marne.

Na polach coraz większa susza. Od tygodni brakuje konkretnych opadów deszczu. Szalejące nad Polską wiatry powodują burze piaskowe i wiry powietrzne, które niosą ze sobą chmury pyłu i piasku unoszącego się nad polami. To efekt erozji wietrznej, która przyczynia się do degradacji gleb.

Jak jest sucho pokazują mapy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodne – PIB. W serwisie publikowane są codziennie mapy wilgotności gleby na poszczególne głębokości. Dane nie napawają optymizmem. Jest bardzo sucho, a mamy dopiero początek wiosny.

Burza piaskowa pod Łęczną

Pani Alicja przysłała do naszej redakcji nagranie obrazujące burzę piaskową w miejscowości Witaniów pod Łęczną. Dla zobrazowania pani Alicja wysłała również zdjęcie z kolejnego dnia, gdzie zarejestrowała burzę piaskową.

93109369 2247173308921594 5642896808519663616 n

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.