Burger Drwala w McDonald. Ile kosztuje Drwal 2023? [CENA, KALORIE, SKŁADNIKI]

Kanapka Burger Drwala McDonalds
Kanapka Burger Drwala McDonalds | źródło: facebook.com

Burger Drwala 2023 wrócił do McDonald. Ile kosztuje w tym roku? Z czym jest Drwal? Ile ma kalorii? Sprawdź cennik, ile kosztuje Burger Drwala jako sama kanapka i w zestawie.

Burger Drwala

Burger Drwala to jedna z najpopularniejszych sezonowych kanapek, które możemy zjeść w McDonald na przełomie jesieni i zimy. Kanapka Drwala zadebiutowała w restauracjach McDonald w 2014 roku. Od tamtej pory corocznie jest dostępna w sezonowym menu McDonald. Drwal jest dostępny tylko i wyłącznie w ofercie polskich restauracji McDonald.

Od kiedy Drwal w McDonald 2023

Drwal pojawił się w restauracjach McDonald 8 listopada 2023. Zimowy klasyk wrócił do oferty McDonald na razie w jednym wariancie: klasycznym. Natomiast od 15 listopada 2023 do menu McDonald dołączą kolejne kanapki Drwala: z kurczakiem, żurawiną, chrzanem i na ostro. W ofercie pojawiły się również zakręcone frytki oraz zimowe McFlurry.

Rodzaje Drwala 2023/2024:

  • Drwal klasyczny
  • Drwal z kurczakiem (od 15.11)
  • Drwal z żurawiną (od 15.11)
  • Drwal na ostro (od 15.11)
  • Drwal z chrzanem (od 15.11) – nowość

Na razie jeszcze nie wiadomo, do kiedy Drwal będzie w McDonald. Prawdopodobnie możemy mówić tu o dacie styczeń 2024.

Od której godziny jest Drwal?

Klienci szukają również informacji, od której godziny jest dostępny Drwal w ofercie McDonald. Przypomnijmy, że od 5:30 do 10:30 (do 11:00 w sobotę i niedzielę) we wszystkich restauracjach McDonald obowiązuje menu śniadaniowe. Oznacza to, że Drwala można zamówić dopiero po zakończonej ofercie śniadaniowej, czyli od 10:30 od poniedziałku do piątku i od 11:00 w sobotę i niedzielę.

Zobacz także: Śniadania w McDonald: GODZINY. Od której do której? Jakie pozycje są w ofercie śniadaniowej?

Ile kosztuje Drwal w 2023 roku?

Za podstawowego Drwala Klasycznego musimy w tym roku zapłacić 23,90 zł. Natomiast Drwal w zestawie kosztuje 31,40, a zestaw powiększony – 34,40 zł. Cena Drwala może różnić się w zależności od restauracji o +/- 1-3 zł.

Burger Drwala klastyczny: CENA

KanapkaZestawZestaw powiększony
23,90 zł34,40 zł34,40 zł

Zobacz także: Cennik McDonald 2023. Ile co kosztuje? Aktualne ceny i menu

Burger Drwala: SKŁADNIKI. Z czego się składa?

Zastanawiasz się, z jakich składników składa się Burger Drwala? To dobrze trafiłeś! Poniżej zamieszczamy informacje o składzie poszczególnych Drwali, dzięki czemu będziesz mógł sam spróbować skomponować swojego autorskiego Drwala w domu.

Drwal klasyczny to: bułka z serowo-bekonową posypką, kotlet wołowy, plaster panierowanego sera, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami

Ile kalorii ma Burger Drwala?

Dla tych, co trzymają się ścisłej diety, dbają o linię, lub po prostu chcą wiedzieć ile kalorii ma Drwal, przedstawiamy wartości odżywcze Burgera Drwala, z podziałem na kalorie, tłuszcz, węglowodany, cukry, błonnik, białko, czy sól. Wartości odżywcze są przedstawione dla jednej porcji produktu.

Burger Drwala – kalorie, tabela wartości odżywczych

Wartości odżywczeIlość
Kalorie915 kcal
Tłuszcz52 g
Kwasy tłuszczowe nasycone19 g
Węglowodany70 g
Cukry13 g
Błonnik4,1 g
Białko39 g
Sól3,8 g

O McDonalds Polska

McDonalds Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie w Polsce działa ponad 500 restauracji sieci, które zatrudniają 30 000 osób. Prawie 90 proc. z nich to obiekty prowadzone przez 80 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonalds.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zjadłbym, ale nie w takiej cenie. 30 zł za zestaw to przegięcie i to jeszcze w czasie, kiedy liczy się każdy grosz.