Buldożery wjadą na Lubliniankę. Zamiast stadionu będzie centrum rekreacyjne

DSC05416

W środę na stadion Lublinianki wjadą buldożery. Rozpocznie tam się rozbiórka betonowych trybun. Będzie to przygotowanie pod budowę centrum rekreacyjnego w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji jest w posiadaniu ponad 5 hektarów gruntów przy ul. Leszczyńskiego. Tam aktualnie znajduje się stadion Lublinianki. Jednak już wkrótce ma to się zmienić.

 

W tym miejscy ma powstać dzielnicowe centrum rekreacyjno-sportowe. Prace nad tym rozpoczęły się już w 2016 roku, kiedy to w ramach Budżetu Obywatelskiego zostały zrewitalizowane boiska treningowe położone między stadionem przy ul. Leszczyńskiego i al. Solidarności.

 

Teraz przyszedł czas na drugi etap. Obejmuje on m.in. wyburzenie istniejących trybun betonowych wraz z tunelem od budynku klubowego i budynków na koronie stadionu, uporządkowanie terenu i obsianie nasypów trawą.

 

Na środę zaplanowane zostały prace rozbiórkowe betonowych trybun stadionu. – Rozbiórka trybun jest kolejnym elementem realizacji projektów dotyczących stadionu przy ul. Leszczyńskiego. Rozbiórka ma się skończyć najpóźniej do 10 października – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

 

Na początku zostaną rozebrane trybuny od strony cmentarza żydowskiego i od strony ul. Leszczyńskiego, co nie będzie kolidowało z prowadzonymi treningami i rozgrywkami Lublinianki. W październiku zostanie rozebrana trybuna główna. W tym czasie KS Lublinianka rozegra dwa ostatnie mecze rundy na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

 

– W ramach tego etapu na stadionie zaplanowano również wykonanie tymczasowej trybuny mobilnej na ok. 500 widzów na nasypie zachodnim, przesunięcie płyty głównej boiska w kierunku ul. Leszczyńskiego oraz wykonanie systemu nawadniania boiska – wymienia Bednarczyk.

 

Później, od 2018 r., ma zostać realizowany trzeci etap. W ramach tego ma zostać wybudowane wielofunkcyjne boisko o wymiarach 70x35m z nawierzchnią z trawy syntetycznej wraz z powłoką pneumatyczną (namiotem), umożliwiającą na całoroczne korzystanie z obiektu. Całość terenu nowego boiska sztucznego zostanie ogrodzona i oświetlona.

 

Dalsze etapy, czyli 4 i 5 są jako projekty w nadchodzącej edycji Budżetu Obywatelskiego. Ich oznaczenia to D-13 i M-26. Zgodnie z planami, stadion przy Leszczyńskiego ma zmienić się w dzielnicowe centrum rekreacyjno-sportowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.