Budżet Obywatelski 2018. Ponad 140 projektów zgłoszonych przez mieszkańców

Ratusz, miasto Lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zakończył się nabór projektów w ramach tegorocznej Budżetu Obywatelskiego Lublina. Łącznie wpłynęło 144 projektów, w tym 94 małe i 50 dużych.

 

Nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego 2018 zakończył się z ostatnim dniem maja. Pełną liczbę projektów złożonych drogą elektroniczną a także drogą tradycyjną w Biurach Obsługi Mieszkańców i za pośrednictwem poczty, poznamy w przyszłym tygodniu.

 

– Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego. Na przełomie czerwca i lipca znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie formalnego odwołania od niej – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

 

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego różni się znacznie od pozostałych, po konsultacjach z mieszkańcami dokonano szeregu zmian zasad. Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują na co zostanie wydane 15 milionów złotych. 9 mln przeznaczono na projekty małe, a pozostałe 6 mln na duże.

 

Zmieniły się także zakresy cenowe zgłaszanych propozycji. Projekty małe muszą zawierać się w granicach 25 000 – 300 000 zł, duże zaś 301 000 – 1 200 000 zł. Te ostatnie mogą mieć wyłącznie charakter infrastrukturalny (budowa, przebudowa).

 

Tegoroczną nowością jest także zagwarantowanie kwoty 150 000 zł dla każdej z dzielnic. Jeżeli w wyniku głosowania na danej dzielnicy nie wygra żaden projekt, do realizacji zostanie skierowany wniosek opiewający na maksymalnie 150 000 zł, pod warunkiem, że taki został zgłoszony.

 

Głosowanie na projekty rozpocznie się 25 września i potrwa do 10 października 2017 roku. Wzorem lat ubiegłych głosować można w formie papierowej i elektronicznej. Głosowanie w formie papierowej odbywać się będzie osobiście.

 

Uprawnieni są w tym roku wszyscy mieszkańcy Lublina, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie będą głosowały oraz składały projekty za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Głosować będzie można na jeden projekt mały i jeden projekt duży.

 

Czytaj także: Budżet Obywatelski w Lublinie. Głosować będzie mogło nawet niemowlę

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.