Budowa nowego SOR-u w Lublinie na ostatniej prostej. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 1 stycznia

1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie
1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od 1 stycznia 2022 r. w 1 Wojskowym Szpitalu Kliniczny przy Al. Racławickich w Lublinie zacznie funkcjonować Szpitalny Oddział Ratunkowy.

SOR w szpitalu wojskowym

Przypomnijmy, że obecnie 1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie w chwili obecnej nie ma podpisanej umowy z NFZ na świadczenia usług medycznych w ramach SOR-u. W szpitalu funkcjonuje Izba Przyjęć, w której są udzielane świadczenia medyczne. Ma to się jednak zmienić od 1 stycznia 2022 r.

Na dzień dzisiejszy zaplanowano próbne lądowanie i start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z lądowiska zlokalizowanego na dachu nowego budynku szpitala wojskowego. Dziś odbyła się również prezentacja nowo uruchomionego tomografu komputerowego, który wykorzystywany będzie na potrzeby funkcjonowania SOR.

„Oba przedsięwzięcia są elementami przygotowania szpitala do rozpoczęcia funkcjonowania z dniem 01.01.2022r. Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w oparciu o 1. WSzKzP SPZOZ w Lublinie” – komentuje płk Bogusław Piątek, rzecznik szpitala wojskowego w Lublinie.

„Uruchomienie SOR jest dużym wyzwaniem organizacyjnym wymagającym szeregu zmian w funkcjonowaniu szpitala oraz zwiększonego wysiłku personelu. Będzie to jednak bardzo korzystna i wyczekiwana zmiana dla mieszkańców Lublina i regionu oraz wsparcie dla obecnie funkcjonującego systemu ratownictwa medycznego” – wyjaśnia.

Obecnie w Lublinie funkcjonują trzy Szpitalne Oddziały Ratunkowe:

– Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 przy ul. Jaczewskiego 8, tel. 81 724 45 51/52.

– Uniwersytecki Szpital Dziecięcy przy ul. Gębali 6, tel. 81 718 53 23.

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej 100, tel. 81 525 81 55.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.