Budowa S17 z Warszawy do Lublina. Wydano pozwolenia na dwa odcinki

Budowa S17 z Warszawy do Lublina. Wydano pozwolenia na dwa odcinki

Pozwolenia na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 między Lublinem a Warszawą wydał mazowiecki urząd wojewódzki. To dwa fragmenty z ponad 95 km tej drogi, której budowa ma kosztować łącznie 3,2 mld zł i zakończyć się w 2019 r.

 

Umowa na wykonanie dwóch odcinków została podpisana 22 września 2015 roku. Wykonawcą została firma Budimex, która zobowiązała się do zakończenia prac do połowy 2019 roku.

 

Trasę od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw podzielono na dwa odcinki realizacyjne. Pierwszy o długości 12,2 km od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc i kolejny o długości 13 km do granicy województw.

 

Decyzja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wskazuje nie tylko teren, na którym będą prowadzone prace, ale również stwierdza przejęcie z mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas.

 

Budowę ponad 95-kilometrowej trasy S17 pomiędzy węzłami Lubelska i Kurów Zachód podzielono na siedem odcinków. Trzy z nich mają już wydane decyzje ZRID.

 

– W marcu spodziewamy się czwartej, na odcinek od granicy województw do węzła Skrudki. Tym samym w budowie będzie blisko 60-kilometrowy odcinek od Garwolina do węzła Kurów Zachód – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

 

Dodatkowo Mazowiecki Urząd Wojewódzki rozpatruje wnioski o wydanie ZRID dla dwóch odcinków. Chodzi o węzeł Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz od obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina. Projektanci wykonawcy pracują nad dokumentacją dla obwodnicy Kołbieli.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.