Budowa domu do 70 mkw. bez pozwolenia tylko na własne potrzeby. W innym przypadku więzienie

Dom w trakcie budowy z drewnianą więźbą dachową
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Nawet do 8 lat więzienia ma grozić osobom, które w ramach Polskiego Ładu zbudują dom do 70 mkw. bez pozwolenia, ale nie na własne potrzeby.

Dom bez formalności do 70 m2 w ramach Polskiego Ładu

O sprawie jako pierwsza poinformowała Rzeczpospolita. Według dziennika, osoby chcące zbudować dom w ramach zapowiadanego Polskiego Ładu do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia będą mogły jedynie „w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych”. Każda inna działalność lub kłamstwo w oświadczeniach będzie karane więzieniem do nawet 8 lat.

Projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów zakłada, że procedura dotycząca budowy takiego domu do 70 m2 ma być bardzo uproszczona – bez pozwolenia na budowę, ustanawiania kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy. Budynki takie mają być wolnostojące i nie więcej niż dwukondygnacyjne.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.