Budimex informuje o zaplanowanym remoncie. Miasto: „Wykonawca pośpieszył się z rozwieszeniem informacji”

remont chodnikow i jezdni 1 maja
Remont ul. 1 Maja będzie oznaczał duże utrudnienia dla okolicznych mieszkańców | fot. Dominik Wąsik

Z kartek rozwieszonych na ul. 1 Maja możemy się dowiedzieć, że od 7 lutego ma rozpocząć się tu zaplanowany remont ulicy. Urzędnicy przyznają, że pierwsze słyszą o tym terminie.

Remont będzie, ale w innym terminie

Od kilku dni na ul. 1 Maja wiszą karteczki od firmy Budimex S.A., która jest głównym wykonawcą budowy dworca metropolitalnego i przebudowy okolicznych ulic. Wykonawca informuje, że od 7 lutego okoliczni mieszkańcy oraz kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Na tej ulicy w czasie prac nie będzie można parkować.

„Budimex S.A. informuje, że od dnia 07.02.2022 r. rozpoczną się prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni oraz chodników na ul. 1-go Maja. Możliwe utrudnienia w ruchu. Prosi się o szczególną ostrożność oraz nie parkowanie samochodów wzdłuż ulicy w miejscach wygrodzonych”

– czytamy na kartce informacyjnej.

Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej w Zarządzie Dróg i Mostów o planowanych utrudnieniach związanych z remontem ul. 1 Maja.

„Roboty rozpoczną się dopiero po otrzymaniu przez wykonawcę zatwierdzonej czasowej organizacji ruchu i po powiadomieniu na 7 dni zamawiającego. Tym samym wykonawca pośpieszył się z rozwieszeniem informacji. Został zobowiązany do ich usunięcia i ponownego powieszenia, wówczas, kiedy znany już będzie dokładny termin rozpoczęcia prac”

– mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać prawdopodobnie w drugiej połowie lutego.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Ciekawe czy faktycznie coś to zmieni na tej ulicy, czy może menele, którzy dzięki pobliskiej jadłodajni panoszą się wszędzie i wypytują każdego napotkanego przechodnia o pieniądze oraz patologia wszystko zniszczą? Na tej ulicy jest to duży problem. Wieczorem nieciekawie to wygląda, gdy po każdej stronie stoją grupki meneli pytających o pieniądze na alkohol (no bo przecież nie na jedzenie xD).
  W dzień jest oczywiście lepiej, bo na ulicy jest dość duży ruch.

  Również interesujące jest czy zacznie się w związku z tym jakaś modernizacja infrastruktury, bo w okolicy niby jest LTE, a działa ono jak 3G ze wczesnych lat. No i czy pomarańczowy monopolista zacznie oferować w związku z podniesieniem „statusu” (przy czym i tak to wciąż będzie takie pudrowanie trupa w wersji lite jak z ukryciem ul. Zamojskiej przez Arche Hotel) ulicy trochę lepsze warunki na internet niż prędkości z 2007 roku?

  W przypadku tej firmy znanym faktem jest, że tam gdzie potrzebna jest modernizacja, to jej nie robią, bo przecież nikt inny ich nie wykiwa. Jednak jak już jest jakiś budynek, gdzie jest dwóch dostawców z bardziej konkurencyjnymi ofertami, to już wchodzą i się chwalą ile to mają gospodarstw w zasięgu światłowodu, gdzie w rzeczywistości większość tych gospodarstw korzysta z usług konkurencji, a ich klienci są w większości zmuszeni do opcji typu 10-20Mbps.

  Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale mam ostatecznie pewne wątpliwości co do całego przedsięwzięcia. Na pewno będzie ładniej, ale na jak długo?
  Zresztą wątpię, że przyjezdni wysiadający na dworcu kolejowym albo metropolitarnym będą zadowoleni ze spotkania pierwszego stopnia z tymi lumpami i resztą.

 2. Odnosząc się do tego, dlaczego przy Targach Lublin pod mostem sami sobie zawiesili kartkę parking pracowników a mimo to parkują po dwóch stronach zabierając miejsce innym osobom.
  Po drugie rozkopane wszystko i ogrodzili kolejne miejsca przy PKP, więc skoro zabiorą kolejne przy kamienicach to gdzie mają ludzie parkować.
  Dramat.