Budimex dokończy rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

DSC03683
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Firma Budimex ma dokończyć rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (COZL) w Lublinie. Inwestycja ma zakończyć się jesienią 2019 r.

W ogłoszonym w marcu przetargu dokończenie rozbudowy i modernizację COZL wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez firmę Budimex i to właśnie ona ostatecznie została oficjalnym wykonawcą.

Umowę podpisali we wtorek (3 lipca) dyrektor COZL Jerzy Kuliński, wicemarszałek woj. lubelskiego Krzysztof Grabczuk oraz członek zarządu firmy Budimex – która wykona prace – Radosław Górski.

Łączna kwota inwestycji to ponad 116 mln zł, z czego ok. 28 mln zł pochodzi z budżetu państwa, 82,5 mln zł ze środków samorządu województwa lubelskiego, a pozostałe 5,5 mln zł. z dofinansowania w ramach projektu.

– Rozbudowa i modernizacja szpitala to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym regionie. Dzięki niej będziemy mogli zapewnić naszym pacjentom jeszcze lepsze warunki leczenia onkologicznego – mówił Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Zakres prac zawartych w umowie to m.in. przebudowa istniejącego zespołu poradni specjalistycznych, modernizacja i rozbudowa budynku radioterapii oraz budowa budynku dydaktyczno-administracyjnego i diagnostyczno-laboratoryjnego z częścią łóżkową. Inwestycja obejmuje również zakup specjalistycznego wyposażenia i technologii teleinformatycznych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.