Breast Fest w Centrum Spotkań Kultur. Lublin zaświeci się na różowo

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Bezpłatne badania USG piersi, mammografia, badania i konsultacje oraz profesjonalne usługi brafittingu. Już w najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się Breast Fest, czyli wydarzenie promujące profilaktykę raka piersi i zdrowy styl życia.

Październik jest światowym miesiącem walki z rakiem piersi. Już 30 października w ramach finału akcji poświęconych nowotworom piersi w budynku Centrum Spotkania Kultur odbędzie się specjalne wydarzenie Breast Fest, podczas którego kobiety będą mogły m.in. skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Jeszcze 20 lat temu sytuacja kobiet z rakiem piersi wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie. Wiedza o tym nowotworze była znikoma i ograniczała się do przekonania, że diagnoza oznacza wyrok. Dziś jest inaczej – wzrosła świadomość kobiet, przeżywalność – rak piersi nie jest już chorobą śmiertelną, ale przewlekłą” – mówi Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Ruch Społeczny Polskie Amazonki.

Breast Fest to wydarzenie, które jest dedykowane wszystkim mieszkankom Lublina, jak i również kobietom zmagającym się z chorobą. Organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć jak ważna jest profilaktyka.

Tego dnia w godz. 12.00 – 18.00 będzie można skorzystać z bezpłatnej mammografii oraz usg piersi (zapisy na miejscu w dniu wydarzenia). Głównym prelegentem będzie prof. dr hab. n. med. Wojciech Polkowski, kierownik Katedry Onkologii i Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przewodniczący Rady Klinicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie.

Po raz pierwszy mieszkanki Lublina będą miały okazję posłuchać relacji kobiet, które mają za sobą chorobę jak również specjalistów, którzy opowiedzą o zdrowym stylu życia. Wśród nich zobaczymy psychologów, dietetyków oraz trenerów m.in Mariusza Cieślika, trenera roku według magazynu Shape.

Nie zabraknie atrakcji dedykowanych dla Pań. Na miejscu będzie można skorzystać z profesjonalnego brafittingu, będą czekać także bezpłatne makijaże i porady urodowe od Szkoła Wizażu i Stylizacji Aesthetic. Stoisko z myślą o uczestniczkach przygotowało również SPA Orkana wraz z nową marką Medical Orkana Fizjoterapia Estetyczna. Całość poprowadzi lublinianka Dorota Pawelec.

Akcję wspierają również znane osoby m.in. Beata Kozidrak, Qczaj oraz lubelscy sportowcy: piłkarze Motoru Lublin, żużlowcy Speed Car Motor Lublin, piłkarki Perły Lublin, siatkarki AZS Politechniki Lubelskiej.

Wydarzenie jest organizowane przez stowarzyszenie Ruch Społeczny Polskie Amazonki i SDS Optic. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia znajdziesz TUTAJ.

Siatkarki AZS 1
Siatkarki AZS Politechniki Lubelskiej wspierają akcję #Badajcycki | materiały prasowe
73287318 1361579057357487 5716101025681637376 n 1
Piłkarze Motoru Lublin wspierają akcję #Badajcycki | materiały prasowe

Lublin zaświeci się na różowo

Tego dnia Centrum Spotkań Kultur zaświeci się na różowo. Partnerem akcji jest centrum handlowe Vivo! Lublin, które również 30 października zostanie oświetlone na różowo.

Redakcja Spotted Lublin ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

bf grafika 1
Breast Fest–zaświećmy Lublin na różowo #walczymy z rakiem piersi | materiały prasowe

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. wielka ściema!!!
  moja żona poszła, była za 15 minut do 12:00 (wydarzenie miało zacząć się od 12) i okazuje się, że ludzi zapisywano już od 11:00 i miejsc już nie ma…
  żenada – za młoda żeby przebadać się na fundusz, za późno przyszła na „badania” oferowane bezpłatnie bo była 15 minut przed czasem;/
  to jest PROFILAKTYKA !?
  pozostaje w kraju dobrobytu i najlepszej służbie zdrowia w Europie badać się za pieniądze z własnej kieszeni…

 2. To nie akcja tylko fikcja! Dużo szumu, a jak co do czego… Wyszłyśmy we cztery (nasz wiek 30-40 lat) z pracy o 14, żeby zbadać piersi. Pani nas poinformowała, że zapisy były o 12, a teraz to można na stanowisku jednej z medycznych sieciówek zapisać się na usg za jedyne 80,-. Więc dla kogo to jest? dla emerytek i studentek? i ile było miejsc na darmowe badania jeśli o 14 już nie było możliwości ich wykonać. Jesteśmy rozczarowane.
  zgadzam się z przedmówcą, że CAŁA AKCJA TO WIELKA ŚCIEMA