Brawurowa jazda 23-latka za kierownicą BMW. Dostał 1000 zł mandatu i 16 punktów karnych

68 154643 g
Brawurowa jazda zakończyła się dla 23-latka zabraniem prawa jazdy na 3 miesiące | fot. KMP Lublin

Młody kierowca został ukarany najwyższym możliwym mandatem, w wysokości 1000 zł, a na jego konto trafiło 16 punktów karnych. Najbliższe trzy miesiące będzie musiał poruszać się rowerem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę parę minut po godz. 11 na Al. Solidarności w Lublinie. Policjanci z grupy SPEED jadąc w kierunku centrum zostali nagle wyprzedzeni z prawej strony, przez pędzące bmw. Kierowca za nic miał ograniczenie prędkości do 70 km/h. Podczas pomiaru prędkości w terenie zabudowanym okazało się, że porusza się z prędkością 141 km/h.

Policjanci od razu ruszyli w pościg. Kierowca został bardzo szybko zatrzymany. Okazało się, że był to 23-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci za popełnione wykroczenia naliczyli mu, aż 16 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 złotych. Stracił też prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci z lubelskiego zespołu SPEED zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość i brawura to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.