Brał udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Policjanci z Lublina zatrzymali 60-latka na terenie Mazowsza

60-latek odpowie za oszustwa metodą na policjanta
60-latek odpowie za oszustwa metodą na policjanta | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina udowodnili 60-latkowi udział w dwóch oszustwach metodą „na policjanta”. Sprawca usłyszał zarzut. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejny sprawca oszustwa „na policjanta” zatrzymany

Do oszustw metodą „na policjanta” doszło w kwietniu 2024 r. Jeden ze sprawców zadzwonili do 73-letniej mieszkanki Lublina. W trakcie rozmowy fałszywy policjant przekonał kobietę, że ktoś planuje włamać się o jej domu. Kryminalni mieli być na tropie przestępców i poprosili o pomoc. Kobieta razem z mężem, wierząc w to, iż bierze udział w tajnej akcji policji, wyrzuciła z balkonu wszystkie oszczędności – łącznie 15 tys. zł. Gotówkę odebrał jeden z oszustów.

Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału „mienia” Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mężczyzna w wieku 60 lat został zatrzymany na terenie województwa mazowieckiego i przewieziony do Lublina. Usłyszał zarzut.

Policjanci udowodnili mu również udział w podobnym przestępstwie, do którego doszło w Białej Podlaskiej. W tym przypadku 60-latek odebrał pakunek z zawartością biżuterii i pieniędzy o łącznej wartości ponad 20 tys. zł. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.