Braki w dokumentacji powodem opóźnienia oddania do użytku mostu na Żeglarskiej. Niektórzy kierowcy i tak po nim jeżdżą

Nowy most na ul. Żeglarskiej
Nowy most na ul. Żeglarskiej | fot. Miasto Lublin

W ostatnich dniach kwietnia most na ul. Żeglarskiej przeszedł odbiory techniczne. Złożona przez ZDiM dokumentacja zawierała braki, które wpływają na opóźnienie oddania do użytku obiektu. Niektórzy kierowcy ignorują znaki i już po nim jeżdżą.

Kiedy otwarcie mostu na Żeglarskiej?

Zakończyła się budowa nowego mostu na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej w Lublinie. Stało się to blisko 5 miesięcy po zakładanym terminie. Powodem opóźnienia, jak tłumaczy wykonawca, były problemy z dostępnością materiałów do przygotowania stalowej konstrukcji. W ostatnich dniach kwietnia most przeszedł odbiory techniczne, a urzędnicy nie mieli żadnych zastrzeżeń.

Kolejnym krokiem było uzyskanie przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie stosownych pozwoleń, w tym tego najważniejszego – pozwolenia na użytkowanie. Procedurę kontrolą przeprowadza w tym przypadku Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jego zadaniem jest sprawdzenie, czy obiekt powstał zgodnie z dokumentacją oraz, czy spełnia niezbędne normy i parametry.

Problemy z dokumentacją

„28 kwietnia złożyliśmy wniosek o zakończeniu prac i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. 9 maja wpłynął wniosek z PINB o uzupełnienie dokumentacji. Ze swojej strony już 11 maja przekazaliśmy niezbędne dokumenty” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Na jakim etapie jest procedura przeprowadzona przez PINB?

„W zakresie przyjęcia do użytkowania mostu w ciągu ul. Żeglarskiej w Lublinie informuję, że przedłożone przez inwestora dokumenty dotyczące rzeczonego obiektu są aktualnie przedmiotem oceny ze strony inspektorów Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego miasta Lublin. Podkreślić przy tym należy, że procedura przyjęcia do użytkowania obiektu budowlanego w tym przypadku wynosi 14 dni, licząc od chwili uzupełnienia wniosku zawiadomienia o zakończeniu budowy przedmiotowego obiektu” – mówi mgr Agnieszka Tatara z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lublinie.

Tym samym otwarcie mostu dla ruchu będzie możliwe po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie od PINB. Magistrat liczy, że jeszcze w maju most zostanie otwarty dla ruchu samochodowego, pieszych i rowerzystów. Na ten moment z mostu mogą korzystać tylko pojazdy komunikacji miejskiej. Tymczasem z okazji możliwości przejazdu zaczęli również korzystać kierowcy innych pojazdów, skracając sobie tym drogę.

Sypią się mandaty

Przypomnijmy, że obecnie z jednej i drugiej strony mostu jest ustawiony znak zakaz wjazdu „B1”. Wjazd za ten znak grozi kierowcy mandatem w wysokości od 20 do 500 zł i 8 punktami karnymi. Robert Gogola ze Straży Miejskiej Miasta Lublin przekazał, że dotąd strażnicy ukarali łącznie 30 kierowców na łączną kwotę 5 650 zł.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. tam co godzinę przejeżdża 30 samochodów a SM ukarała dotychczas 30 kierowców,może niech tam stanie stały posterunek zamiast jeździć po osiedlach i zakładać blokady.a urzędnicy swoją drogą dają ciała

  2. Dojazd do działek od strony Janowskiej można umożliwić ludziom bez przejazdu przez most. Dlaczego zawsze urzędy robią pod górkę?

  3. Co z dojazdem na działki od strony ulicy żeglarskiej skręcamy przed mostem?

  4. Zamiast puścić jakoś w tymczasowo to postawili patrol i kasują kierowców.

  5. Skoro MPK może jeździć to czemu mała osobówka nie może przejechać?

  6. W tej sytuacji należy dopuścić przejazd warunkowo, albo zakazać go wszystkim łącznie z rowerami. Skoro autobusy jeżdżą to znaczy że mostowi nic nie grozi z powodu kilku papierków. Straż Miejska na czyje polecenie tam się udała i czy musiała?

  7. Może by tak zalać telefonami z niezadowoleniem urząd nadzoru budowlanego 81 534-47-73 (72) w. 22