„Brak opłaty dezynfekcyjnej”. Uważaj na kolejne SMS-owe oszustwo!

Dopłata do przesyłki za dezynfekcję | fot. nadesłane

Czekasz na przesyłkę i dostałeś SMS o braku opłaty dezynfekcyjnej? Uważaj na SMS-owe oszustwo! Zapłata niepozornej kwoty może skończyć się wyczyszczeniem konta bankowego.

Oszuści wykorzystują zamieszanie związane z epidemią koronawirusa w Polsce i zwiększonym zainteresowanie zakupami robionymi przez internet. Tym razem oszuści powiązali proces wyłudzania danych i pieniędzy z kont bankowych z tematem dezynfekcji przed koronawirusem.

„Brak opłaty dezynfekcyjnej”

W treści wiadomości, którą wysyłają oszuści, możemy przeczytać o konieczności dopłaty za dostarczenie paczki w kwocie np. 1,75 zł z powodu opłaty dezynfekcyjnej. W SMS-ie znajduje się także link, który ma pozwolić na uregulowanie opłaty, co pozwoli na dostarczenie przesyłki.

„Status Twojej przesylki nr 778002991822 to wstrzymana. Powodem brak oplaty dezynfekcyjnej w kwocie 1.75 PLN. Oplac, aby paczka ruszyla https:// 778002991822 .com/1” – piszą oszuści w SMS-ach rozsyłanych do osób mogących w ostatnim czasie robić zakupy przez internet i oczekujących na przesyłkę. Nadawcą wiadomości SMS jest Powiad0.

Kliknięcie w załączony do wiadomości SMS link może skończyć się przechwyceniem dostępu do danych logowania w systemie bankowości elektronicznej lub danych osobowych, a w konsekwencji faktyczną utratą pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych.

Przekażcie tę informację swoim znajomym!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.