Boże Narodzenie na drogach w Lubelskiem. 25 wypadków, 6 osób nie żyje

68 98410 e1718097055406
Radiowóz policyjny | fot. Policja

25 wypadków, 6 ofiar śmiertelnych i 27 osób rannych – to wstępny bilans świąt Bożego Narodzenia na drogach w województwie lubelskim.

Mundurowi kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

W ciągu dni świątecznych na drogach województwa lubelskiego doszło do 25 wypadków, w których obrażenia odniosło 27 osób, zaś 6 osób zginęło. Policjanci odnotowali także ponad 300 kolizji drogowych.

Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali ponad 60 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym roku, w tym samym okresie, w naszym województwie doszło do 9 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 9 zostało rannych. Zatrzymano 29 pijanych kierowców.

Święta na polskich drogach

W pierwszy dzień świąt na drogach doszło do 52 wypadków, w których zginęło 7 osób a 73 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 148 nietrzeźwych kierujących. W drugi dzień świąt w 43 wypadkach zginęło 8 osób. Policja w ciągu czterech dni zatrzymała 883 nietrzeźwych kierujących.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.