Bolt bierze się za weryfikacje kierowców w Lublinie. Ma być bezpieczniej. Do 150 weryfikacji dziennie.

bolt
Zdjęcie ilustracyjne: samochód Bolt | fot. Dominik Wąsik

Bolt uruchomił w ubiegłym tygodniu już piąty w Polsce Punkt Obsługi Kierowców, tym razem w Lublinie. Punkt ma za zadanie fizyczną weryfikację dokumentacji potwierdzającej tożsamość kierowców świadczących usługę przejazdów za pośrednictwem aplikacji Bolt, a w rezultacie poprawę jakości i bezpieczeństwa usługi. W lubelskim punkcie dziennie będzie mogło by weryfikowanych nawet 150 kierowców. 

Kierowcy Bolt na świeczniku. Badane będzie niemal wszystko

W lubelskim Punkcie Obsługi Kierowców wykwalifikowani pracownicy Bolt będą weryfikować tożsamość kierowców, sprawdzając dowód tożsamości, prawo jazdy oraz zaświadczenie o niekaralności. Ponadto, przed rozpoczęciem przejazdów z aplikacją Bolt, konieczne będzie również potwierdzenie przejścia badań medycznych i psychologicznych oraz dostarczenie wydawanego przez urząd miasta identyfikatora kierowcy taxi. Kierowcy muszą posiadać także odpowiednie oznakowanie na samochodzie, którym wykonywana jest usługa przejazdów za pośrednictwem aplikacji Bolt. 

– W ubiegłym roku wprowadziliśmy zaostrzoną kontrolę kierowców wykonujących przejazdy za pośrednictwem aplikacją Bolt. Już dzisiaj widzimy, że nasze działania są skuteczne – według danych,  liczba zgłoszeń spadła aż o 70%. Otwarcie lubelskiego Punktu Obsługi Kierowców, to kolejny krok, który zapewni, że każda kierowczyni i kierowca przewożący osoby za pośrednictwem naszej platformy będą świadczyć usługę na najwyższym poziomie.  

– mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce

8000 tys. kierowców mniej na aplikacji

Bezlitosne kontrole to bezpieczeństwo pasażera. Odtąd ok. 30% z 8000 zablokowanych kierowców dostarczyło brakujące dokumenty, co pozwoliło na ponowne umożliwienie im współpracy z platformą Bolt. Pozostali kierowcy, którzy nie przedstawili obowiązkowych dokumentów, pozostają trwale zablokowani i nie mogą wykonywać przejazdów z naszą aplikacją.

Kierowca Bolt zignorował znak B-22 "zakaz skręcania w prawo" i wjechał w zamkniętą ul. Pocztową
Kierowca Bolt zignorował znak B-22 „zakaz skręcania w prawo” i wjechał w zamkniętą ul. Pocztową | fot. Dominik Wąsik

Przy poprawie bezpieczeństwa pomaga AI

Oprócz szczegółowego sprawdzania kompletu dokumentów, Bolt prowadzi również weryfikację tożsamości kierowców w czasie rzeczywistym, za pomocą sztucznej inteligencji. Podczas logowania się do platformy, kierowca może zostać wyrywkowo poproszony o zrobienie sobie zdjęcia selfie i przesłania go do weryfikacji.  

Panie mają czuć się bezpieczniej

Wszystkie przejazdy w aplikacji Bolt są śledzone za pomocą sygnału GPS, a ich trasa jest zapisywana. Monitorowany jest również czas trwania przejazdów, co pozwala na wykrycie nieoczekiwanie długich przystanków podczas przejazdu.

Bolt również jako jedyna aplikacja na rynku uruchomiła w Polsce na taką skalę kategorię Kobiety dla kobiet, która działa aktualnie w 9 miastach i miesięcznie odpowiada za nawet 30 tysięcy przejazdów. 

Kontrole kierowców aplikacji do przewozu osób w Lublinie
Kontrole kierowców aplikacji do przewozu osób w Lublinie | fot. KWP Lublin

Czujesz zagrożenie podczas przejazdu z kierowcą? Zgłoś to przez aplikację

Przeprowadziliśmy szeroką kampanię na temat rozwiązań bezpieczeństwa dostępnych w aplikacji, takich jak:

  • opcja udostępnienia przejazdu
  • przycisk łączący z numerem alarmowym 112
  • przycisk awaryjnie kończący przejazd

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.